شهاب حسینی چهره برتر کسب و کار

شهاب حسینی چهره برتر کسب و کار

تدوین : توسط کارشناس تولید محتوی

بازدید : 1401

 سید شهاب الدین حسینی تنکابنی متولد سال 1352 تهران, فرزنداول خانواده و دارای دو خواهر به نام شبنم و مهرنوش و یک برادر به نام مهدی میباشد.

مهدی به موسیقی علاقه مند و فعال میباشد.پدرش سید فخرالدین حسینی از مولفان و مترجمان قدیمی کتاب و کارمند بازنشسته آموزش و پرورش بود که رمان "ناامیدی های امید "و "هشتمین روز هفته" از آثار ایشان است.

نیمه های بهمن ماه سال 1352در یک روز سرد زمستانی سید فخرالدین حسینی صاحب فرزندی شد که به گفته خودش انتظار نداشت که پله های ترقی را به این سرعت و شتاب پشت سر بگذارد.دوران کودکی و نوجوانی او در کوچه پس کوچه های محله هاشمی به سرعت سپری گردید.

آخرين مدرك تحصيلي او ديپلم علوم انساني است تحصیلاتش را در رشته روانشناسی نیمه کاره رها کرد.در سال ۱۳۷۴ ازدواج کرد، فرزند اولشان به نام محمدامین در زمستان ۱۳۸۲ و فرزند دومشان به نام امیرعلی در تابستان ۱۳۹۰ به دنیا آمدند  .

ابتدای راه هنر را با تئاتر دانشجویی و گویندگی در رادیو شروع کرد.اجرای او در برنامه تلوزیونی جنگ اکسیژن به سال های نه چندان دور برمیگردد.در سال 78 در برنامه " برپا برپا "و" به رنگ صبح" و "سایه روشن"به عنوان مجری حضور داشت.

 وی بازيگري را به صورت جدي در سال 1379 با نقش كوتاهي در سريال پس از باران آغاز كرد و در همان سال اولين حضور سينمايی اش را با امير قويدل در فيلم رخساره تجربه كرد . او در این فیلم با میترا حجار برای اولین بار همبازی شد.

 در سال 1380 كارش را با مجموعه تلويزيوني پليس جوان ساخته سيروس مقدم ادامه داد. شهاب حسینی در این فیلم نقش اول سریال را بر عهده داشت و با درخشش توانست جایگاه خود را اندکی محکم سازد. او در این سریال با افرادی مثل میترا حجار ، پروانه معصومی ، مریلا زارعی ، فرهاد اصلانی و سعید نیکور همبازی شد. این سریال در دوران پخش خود ، از پر بیننده ترین برنامه ها بود.

 شهاب حسینی فعالیتش در سینما را با بازی در فيلم سينمايي "آدمكها" به كارگرداني علي قوي تن ادامه داد و در سال 1381 در سه فيلم "واكنش پنجم به كارگرداني تهمينه ميلاني ، "اين زن حرف نميزند" اثر عليرضا اميني و "زهر عسل" به كارگرداني ابراهيم شيباني ايفاي نقش كرد.

 

بازی کوتاه اما تاثیر گذار او در فیلم "واکنش پنجم" باعث شد داوران جشنواره فجر آن سال ، نقش آفرینی او را شایسته کاندیدا شدن بدانند تا شهاب حسینی برای نقش مکمل، نامزد دریافت سیمرغ بلورین برای اولین بار  بشود.

سال 1382را با بازی در دو فيلم "شمعي در باد" ساخته پوران درخشنده و "الهه زيگورات" ساخته رحمان رضايي سپری کرد.

بازی تحسین برانگیز او در فیلم  "شمعی در باد " در نقش بابک که مبتلا به ایدز بود ، کاندیداتوری دیگری را برایش در بیست و دومین دوره از جشنواره فجر و هشتمین دوره جشن خانه سینما برای نقش مکمل به ارمغان آورد.

در همین سال با بازی در سریال "تب سرد" بار دیگر توانست توانایی های بازیگری خود را نشان دهد و در نقش یک کارخانه دار ورشکسته ی  مضطرب بتواند خود را در کنار باقی بازیگران به اثبات برساند.

دو فيلم "رستگاري در هشت و بیست دقیقه" ساخته سيروس الوند و "گرداب" ساخته حسن هدايت حاصل کار حرفه ای شهاب حسینی در پایان سال 1383 بود .

بازی در فیلم الوند بار دیگر کاندیداتوری نقش مکمل را  برای حسینی به دنبال داشت. او در این فیلم در نقش فواد دوست نقش اصلی ظاهر شد که دچار تعصبات شدید مذهبی و فرهنگی شده است..

سال 1384 را حسيني با بازي در دو فيلم "قتل آن لاين" ساخته مسعود آب پرور و پ"يشنهاد 50 ميليوني" ساخته مهدي صباغ زاده سپري كرد .

حاصل کار شهاب حسینی در سال 1385 بازی در 2 فیلم سینمایی بود . فیلم "بچه های ابدی" به کارگردانی پوران درخشنده و فیلم "غیر منتظره" به کارگردانی محمد هادی کریمی محصولات سینمایی  او بودند.

 وی همچنین در تله فیلم "اوهام" هم نقش آفرینی کرد. و البته مهم ترین نقطه عطف کارنامه هنری وی در این سال ، بازی در نقش حبیب پارسا در سریال "مدار صفر درجه" به کارگردانی حسن فتحی بود. شهاب حسینی با بازی در این نقش توانست راه خود را هموار تر سازد و نشان بدهد که بازیگری، صرفا برای سریال های تلویزیونی نیست.

سال 1386 ، سال تقریبا پرباری برای شهاب حسینی بود. او در 3 فیلم سینمایی "دل شکسته" به کارگردانی علی روئین تن ، "محیا" به کارگردانی اکبر خواجویی و "پرچم های قلعه کاوه" به کارگردانی محمد نوری زاد نقش آفرینی کرد. 

فیلم دلشکسته در گیشه با موفقیت روبرو نشد اما در بین محصولات شبکه خانگی جزو پرفروش ترین ها شد.

در این سال حسینی در دو تله فیلم "تنهایی" و "تنگنا" ایفای نقش کرد که برای بازی در "تنهایی" توانست جایزه بهترین نقش اول مرد را از اولین دوره جشنواره فیلم های تلویزیونی دریافت کند. او در این جشن جایزه خود را به همسر شهید عباس بابایی تقدیم کرد

حضور چشمگیر وی در فیلمهای"  واکنش پنجم"، "شمعی در باد" و "محیا "تحسین منتقدانش را برانگیخت به گونه ای که برای بازی در فیلم" مهیا  "دربیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، موفق به کسب دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مردگردید،  در سال ۱۳۸۷ در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر برای فیلم سوپر استار سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد.اما اوج بازیگری و هنرشهاب در فیلم جایزه اسکاری جدایی نادر از سیمین در کنار لیلا حاتمی و به کارگردانی اصغر فرهادی میباشد .درباره الی نیز از فیلمهای زیبا و به یاد ماندنی شهاب در عرصه سینما است.شهاب حسینی شهاب پرفروغ سینمای ایران در دهه اخیر میباشد. 

 فعالیت‌های دیگر

شهاب حسینی به همراه چندی از دوستانش و همچنین برادرش سید مهدی حسینی، گروه موسیقی هفت را تأسیس کردند. تا کنون چهار مجموعه آهنگ از این گروه منتشر شده است که شهاب حسینی در آلبوم یک و دو به دکلمه پرداخته و درآلبوم سه و چهار خوانندگی کرده است.

 

کارگردانی

شهاب حسینی در سال ۱۳۹۲ کارگردانی را با فیلم ساکن طبقه وسط آغاز کرد.

فیلمهای سینمایی

 رخساره  ۱۳۸۰
آدمکها   ۱۳۸۱
واکنش پنجم   ۱۳۸۱
این زن حرف نمی زند   ۱۳۸۱
زهر عسل  ۱۳۸۱
شمعی در باد   ۱۳۸۲
الهه زیگورات  ۱۳۸۲
گرداب  ۱۳۸۳
رستگاری در هشت و بیست دقیقه  ۱۳۸۳
قتل آن لاین   ۱۳۸۴
پیشنهاد پنجاه میلیونی   ۱۳۸۴
باغ آلوچه   ۱۳۸۴
قصه عشق  ۱۳۸۵
غیر منتظره  ۱۳۸۵
بچه های ابدی   ۱۳۸۵
تنگنا  ۱۳۸۵
ایستگاه بهشت   ۱۳۸۵
نیلوفر   ۱۳۸۶
محیا  ۱۳۸۶
دل شکسته  ۱۳۸۶
پرچم های قلعه کاوه  ۱۳۸۶
ناشناس   ۱۳۸۶
تنهایی   ۱۳۸۶
سوپراستار!   ۱۳۸۷
درباره الی  ۱۳۸۷
آناهیتا   ۱۳۸۸
حوالی اتوبان  ۱۳۸۸
پرسه در مه  ۱۳۸۸
ساکن طبقه وسط  ۱۳۸۸
روایت (نیکی کریمی، ۱۳۸۹
برف روی شیروانی داغ  ۱۳۸۹
یک حبه قند  ۱۳۸۹
خانه ی پدری ۱۳۸۹
جدایی نادر از سیمین ۱۳۸۹
من و زیبا   1390
کابوس    1390
هیس دخترها فریاد نمیزنند 1391
ساکن طبقه وسط    1391
 حوض نقاشی 1391                                            
تعبیر خواب 1391
سریال ها
خانواده محبوب
پس از باران  ۱۳۷۹
همسفر ۱۳۸۰
پلیس جوان   ۱۳۸۰
تب سرد   ۱۳۸۲
مدار صفر درجه ۱۳۸۵
رقص پرواز   ۱۳۸۵
شوق پرواز   ۱۳۸۸
سرزمین کهن کمال تبریزی ۱۳۸۹

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هفتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم واکنش پنجم (۱۳۸۲)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و دومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم شمعی در باد (۱۳۸۲)

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از هشتمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم شمعی در باد (۱۳۸۳)

کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از بیست و سومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم رستگاری در هشت و بیست دقیقه (۱۳۸۳)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم محیا (۱۳۸۶)

تقدیر شده به عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم درباره الی (۱۳۸۷)

سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم سوپر استار (۱۳۸۷)

جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از نخستین جشنواره فیلم‌های تلویزیونی برای بازی در فیلم تنهایی (۱۳۸۸)

تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش اول مرد در چهاردهمین جشن بزرگ سینمای ایران برای فیلم‌های پرسه در مه و درباره الی (۱۳۸۹)

تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از نگاه منتقدان در چهارمین شب منتقدان ایران برای فیلم پرسه در مه (۱۳۸۹)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم جدایی نادر از سیمین (۱۳۸۹)

یاس زرین بهترین بازیگر مرد از نخستین جشنوارهٔ فیلم‌های تلویزیونی برای فیلم تنهایی (۱۳۸۶)

دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد از پانزدهمین پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های پلیسی مسکو برای بازی در فیلم تعبیرخواب (۱۳۹۲)

دریافت دیپلم افتخار، برای بازی در فیلم حوض نقاشی در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران (۱۳۹۲)

برنده تندیس زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از پانزدهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین (۱۳۹۰)

برنده تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از پنجمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین (۱۳۹۰)

نامزد تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد از سومین جشن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای بازی در فیلم دربارهٔ الی و سوپراستار(۱۳۸۸)

برنده خرس نقره‌ای برلین بهترین گروه بازیگران مرد برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین (۱۳۹۱)

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از جشنواره میلاد سرخ برای بازی در فیلم تعبیرخواب (۱۳۹۲)

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سومین جشنواره جام جم برای بازی در فیلم تعبیرخواب (۱۳۹۲)

کاندید تندیس زرین بهترین بازیگر نقش اول مرد از دومین جشنواره فیلمهای ویدیویی یاس برای بازی در فیلم تعبیرخواب (۱۳۹۳)

تندیس جشنواره و لوح تقدیر بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر برای بازی در فیلم تعبیرخواب (۱۳۹۴)

نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از سی و سومین جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم دوران عاشقی ۱۳۹۳

نامزد تندیس شایستگی بهترین بازیگر نقش اول مرد از شانزدهمین جشن خانه سینما برای بازی در فیلم حوض نقاشی ۱۳۹۳

برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد از دوازدهمین جشن حافظ برای بازی در فیلم‌های سوپراستار و دربارهٔ الی

سوپر استار روزهای گذشته و حال حاضر سینمای ایران در لواسان کافه هنر رو راه اندازی کرده که محفل گرم بسیاری از هنرمندان و هنردوستان میباشد .به همین دلیل در ستون چهره ها و کسب و کارهای جیپکس بعنوان چهره کار آفرین معرفی میگردد.

 

کافه ویونا اقدسیه

چای و قهوه

خیابان موحد دانش (اقدسیه) ,مرکز خرید اقدسیه , واحد ۲۱
 WelcomeCakes of Viuna CaféJust in Viuna Café you can taste such great cakes.Viuna cafe's cakes are made by the best ingredients while all the sanitation has been considered by the experts; furthermore, all the ingredients are just made by order of Viuna café.Coffee-LA SEMEUSEOur coffees are made of the best coffee in the world which is from Switzerland.So far SEMEUSE has three times won the prize for being the best coffee in the area and also it has been praised repeatedly by critics in food section of New York Times, Washington Post newspapers and other magazines.You can buy different types of SEMEUSE coffee from different branches of Viuna café for personal consumption, in your house and office. Also you can buy it in large amount for consuming in ...

کافه ویونا خردمند

چای و قهوه

خیابان کریم خان زند , ابتدای خردمند جنوبی , پلاک ۱۲۹
لحظات رویایی در کافی شاپ های زنجیره ای ویونا ...

کافه ویونا درختی - شهرک غرب

چای و قهوه

شهرک غرب , شهید دادمان,بلوار درختی مرکز خرید خلیج فارس ۲
در محیطی آرام با ما باشید. ...

کافه ویونا میرداماد

چای و قهوه

میرداماد، ضلع شمال شرقی میدان مادر، جنب پاساژ برلیان
 کیک های کافه ویوناکیک های کافه ویونا تجربه ای که فقط در ویونا امکانپذیر استکیک های کافه ویونا با استفاده از بهترین و مرغوبترین مواد و رعایت تمامی اصول بهداشتی توسط متخصصین و بصورت روزانه در تمام شعب پخش می گردد.قهوه هاما مدعی هستیم که در کافه های خود یکی از بهترین قهوه های دنیا یعنی LASEMEUSE را مصرف می کنیم . قهوه لسموس سوئیس تا بحال سه بار جایزه بهترین قهوه را در مجله Food Trade به خود اختصاص داده است و در قسمت غذایی روزنامه های نیویورک تایمز و ...

کافه ویونا موزه سینما

چای و قهوه

خیابان ولیعصر موزه سینمای ایران
طعم خوش قهوه LA SEMEUSE سوئیس را در کافه های ویونا تجربه کنید. ...

کافه ویونا جزیره کیش

چای و قهوه

بازار زیتون کافه ویونا جزیره کیش، مرکز تجاری
محیط شاد جزیره همرا ه با آرامش کافه ویونا ی جزیره کیش ...

کافه ویونا دریای نور

چای و قهوه

شهید بهشتی , ابتدای سرافراز, شماره ۴۹
کافه ویونا دریای نور ظرفیت 35 نفر ...

کافه و پیتزا سپید و سیاه

چای و قهوه

کریم خان، خردمند جنوبی، پلاک 54
منو : برگرهای کمبو : دوبل چیز برگر               دوبل برگر            ماشروم برگر            رویال برگر               چیز برگر            همبرگر             پیتزا ها : سبزیجات               قارچ و گوشت               مکزیکی               قارچ و سالامی               سالواتور               بیکن و زیتون   ...

کافه هنر

چای و قهوه

بلوار امام خمینی ,ابتدای خیابان باستی ,مرکز خرید هدیش ,طبقه دوم
بوی قهوه اصل  کافه هنر ساده و بی آلایش  گرم و صمیمی  ...

کافه و رستوران ایتالیایی مایا

چای و قهوه

زعفرانیه، مقدس اردبیلی، بعد از پسیان
رستوران پریمو(سالاد) :    سالاد اسفناج              سالاد سزار              سالاد سبز            رستوران پریمو(پیش غذا) :    بروسکتا       ...
https://gpex.ir

چهره ها و کسب و کارهای برتر / مصاحبه ها و مقالات برگزیده