علی دایی چهره برتر کسب وکار

علی دایی چهره برتر کسب وکار

تدوین : توسط کارشناس تولید محتوی

بازدید : 2106

علی دایی اول فروردین 1348 در محله خیرال و خانواده ای پرجمعیت به دنیا آمد. 

وی که در فوتبال به عنوان یک اسطوره شناخته می شود در زندگی شخصی و تحصیلات نیز همپای ورزش به موفقیت هایی زیادی دست یافته است.

او در سال 1366 در رشته مهندسی عمران، دانشگاه شریف پذیرفته شد ولی به دلیل بازی فوتبال در گزینش ورودی به دانشگاه ناکام ماند.

 اما  از این اتفاق نا امید نشد و در همان سال در رشته مهندسی کشاورزی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب پذیرفته شد و دو ترم به تحصیل پرداخت. این پایان ماجرای تحصیل شهریار ایران نبود.  در سال 1367 مجدد در کنکور شرکت کرد و در رشته متالوژی دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد و مدرک لیسانس خود را در بهمن ماه 1371 از این دانشگاه معتبر دریافت کرد.

او به عنوان بازیکن سخت کوش و خستگی ناپذیر شناخته میشود در تحصیل به لیسانس متالوژی قانع نبوده و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد تربیت بدنی دانشگاه آزاد ادامه داد.

  علی دایی علاوه بر موفقیت های فوتبالی و تحصیلی در تجارت نیز موفق بوده و هم اکنون گرداننده چندین شرکت بزرگ، چند فروشگاه، کارخانه تولیدی پوشاک ورزشی و عضو اتاق بازرگانی تهران می باشد.

 مشاغل علی دایی به پوشاک ورزشی محدود نشده و در ساختمان سازی نیز فعال است.

 فعالیت های اقتصادی و محبوبیت ورزشی او را از نیکوکاری و کارهای خیرخواهانه غافل نکرده و در سال 1385 یک هنرستان کار و دانش در شهرک گلستان اردبیل با تمامی تجهیزات به نام ابوالفضل دایی(پدرش) ساخت و تحویل آموزش و پرورش ناحیه 1 داد.

 در ابان 1392  یک دبستان 6 کلاسه اهدایی نازی صفاری، مقیم آمریکا که به همت علی دایی و مشارکت اداره کل نوسازی مدارس احداث شده، در روستای آزادده صالح آباد در استان خراسان رضوی به بهره برداری رسید که این پروژه دارای 400 متر مربع زیربنابوده که برای احداث آن مجموعا 300 میلیون تومان هزینه شده بود.

علی دایی به نمایندگی از جامعه ورزشکاران در سومین دو سالانه نشان نیکوکاری که 12 اسفندماه 1392 برگزار شد نشان نیکوکاری را دریافت کرد.

ازدواج:

ازدواج علی دایی در اول بهمن ماه 1383 صورت گرفت و به جرگه متاهلین پیوست. علی دایی در سال 1384 در مصاحبه ای در خصوص شیوه آشنایی با همسرش و خصوصیات شریک زندگیش گفت: همسرم از آشنایان دور خانوادگی ما می باشد، مادرش اردبیلی و پدرش تبریزی است و بزرگ شده تهران می باشد. مشخصات کامل یک دختر آذربایجانی را دارد و لیسانس صنایع غذایی می باشد، او هشت سال از من کوچک تر است.

علی دایی در خصوص انتخاب همسرش گفت: همسرم را هم من انتخاب کردم و هم مادرم. علی دایی در ادامه می گوید: همسرم فرزند اول خانواده است.

نکته جالب در مورد ازدواج دایی مهریه همسرشان است. «از آنجا که خانواده همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مثل مهریه حضرت فاطمه(س)، «آب» است. خیلی ها فکر می کردن که مهریه همسرم سکه های زیادی است، به قول این جدیدی ها!... اما با تفاهمی که بین ما بود، مهریه ضامن خوشبختی نیست، بلکه صداقت ها و حسن نیت ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است»

اولین فرزند علی دایی در سال 1388 به دنیا آمد. دختری با نام نورا که علی دایی به وی بسیار علاقه دارد و می گوید: دوست دارم نورا به همه چیز برسد.

علی دایی هر موقعیتی که برایش پیش بیاید دخترش را با خود همراه میکند.

زندگی ورزشی:

بازیهای باشگاهی:

استقلال اردبیل:

علی دایی فوتبال خودش را از تیم استقلال اردبیل آغاز کرد و بنا بر گفته همبازی های قدیمی وی در آن زمان هم شم گلزنی بالایی داشته است و مردم اردبیل او را افتخار شهر خود می دانند.

تاکسیرانی تهران:

علی دایی پس از قبولی در دانشگاه صنعتی شریف به تهران عزیمت کرد و در تیم دانشگاه بازی میکرد. تاکسیرانی تهران که آوازه هد زدن های علی دایی را شنیده بود برایش پیغام فرستاد تا اینکه پرویز مظلومی مهاجم اسبق تیم ملی و استقلال در دیدار تاکسیرانی و دانشگاه بازی علی دایی را دید و پس از کش و قوس های فراوان بالاخره دایی را در سال 1367 به تیم دسته دومی تاکسیرانی تهران ملحق کرد. علی دایی پس از گل زنی های فراوان آقای گل لیگ دسته دوم شد.

بانک تجارت:

بازیهای درخشان علی دایی در تاکسیرانی باعث شد در ادامه دایی در سال 1369 به تیم بانک تجارت بپیوندد و البته همان سال ناصر حجازی تازه با تیم بانک تجارت قرارداد بسته بود و علی دایی پس از پیوستن به بانک تجارت سال 1373 به تیم پرسپولیس پیوست و همان سال ملی پوش شد.

 

پرسپولیس:

علی دایی پس از پیوستن به تیم پرسپولیس به همراه این تیم قهرمان لیگ آزادگان شد. علی دایی 2 سال بعد و در سال 1375 به تیم السد قطر پیوست و با این تیم به مقام پنجمی لیگ قطر دست یافت.

آرمینیا بیله فلد:

علی دایی در سال 1376 به همراه کریم باقری به تیم آرمینیا بیله فلد آلمان پیوست.

دایی که پیراهن شماره ۹، آرمینیا بیله فلد را بر تن داشت در ۲۵ مسابقه برای این تیم در فصل ۹۸-۱۹۹۷ به میدان رفت و ۷ گل به ثمر رساند. آرمینیا بیله فلد در این فصل به مقام هجدهم در بوندسلیگا دست یافت و به لیگ دو بوندسلیگا سقوط کرد.

بایرن مونیخ:

علی دایی پس از یک فصل بازی برای آرمینیا بیلفلد به تیم بایرن مونیخ آلمان پیوست و به همراه این تیم قهرمان بوندسلیگا شد.

علی دایی که در تیم بایرن مونیخ شماره 24 را به تن داشت در ۲۳ مسابقه برای این تیم در بوندس لیگا به میدان رفت و ۶ گل به ثمر رساند. وی که در مسابقات بوندس لیگا غالباً به عنوان جانشین کارستن یانکر به میدان رفته بود در ۴ مسابقه برای بایرن مونیخ به عنوان جایگزین این بازیکن در لیگ قهرمانان اروپا (در مجموع ۷۱ دقیقه) به میدان رفت.

 به همراه تیم بایرن مونیخ به فینال لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد. اما در دیدار فینال در مقابل منچستر یونایتد به میدان نرفت و از روی نیمکت کار هم تیمی هایش را دنبال کرد. بایرن مونیخ در فینال در وقت های اضافه دو گل دریافت کرد و جام قهرمانی را به راحتی از دست داد.

علی دایی پس از پایان قرارداد یک ساله و عملکردی ناموفق در بایرن مونیخ از این تیم جدا شد.

 هرتابرلین:

 علی دایی پس از جدایی از تیم بایرن مونیخ در سال 1378 به تیم هرتابرلین پیوست و پیراهن شماره ۹ این تیم را بر تن کرد. اگر چه دایی با زدن ۳ گل در ۲۸ مسابقه آمار مناسبی به عنوان مهاجم در بوندسلیگا نداشت ولی در لیگ قهرمانان اروپا درخشان ظاهر شد.

 

دایی در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ دوبار دروازه چلسی را باز کرد و یک گل در مقابل آ. ث. میلان ایتالیا به ثمر رساند (میلان ۱- هرتابرلین ۱).

 

وی در فصل ۲۰۰۰-۱۹۹۹ به همراه هرتابرلین مقام ششم بوندسلیگا را کسب کرد.

 

دایی در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ در ۲۳ بازی برای هرتابرلین در بوندسلیگا به میدان رفت و ۳ گل به ثمر رساند. وی در دومین فصل حضور در این تیم برخلاف فصل اول، در سه بازی به عنوان بازیکن ثابت برای هرتابرلین در مسابقات بوندسلیگا به میدان رفت و در پایان فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۰ به همراه این تیم به مقام پنجم بوندسلیگا رسید.

 

دایی در سومین فصل حضور در هرتابرلین مورد توجه قرار نگرفت و تنها در ۸ بازی برای این تیم در بوندسلیگا به عنوان بازیکن جایگزین به میدان رفت. وی در فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ برای هرتابرلین گلی نزد. دایی در پایان فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ به همراه هرتابرلین به مقام چهارم بوندسلیگا رسید و به دوران حضور خود در فوتبال اروپا پایان داد.

 

الشباب امارات:

 علی دایی در سال 1381 به تیم اماراتی الشباب پیوست و قراردادی دوساله با این تیم بست. علی دایی همراه الشباب در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ به مقام نهم لیگ فوتبال امارت رسید. عملکرد دایی در الشباب امارات مورد توجه این تیم قرار نگرفت و در حالی که وی قراردادی دو ساله با این تیم داشت پس از یک فصل حضور در این تیم از سوی سرمربی الشباب کنار گذاشته شد. پس از کنار گذاشته شدن دایی، تیم جیابی چین خواهان به خدمت گرفتن این بازیکن شد، اما وی این پیشنهاد را نپذیرفت و به فوتبال ایران بازگشت.

 پرسپولیس:

 علی دایی در مرداد سال ۱۳۸۲ پس از هفت سال به پرسپولیس بازگشت و به عنوان کاپیتان دوم این تیم پس از افشین پیروانی از سوی وینگو بگوویچ سرمربی وقت این تیم انتخاب شد.

 علی دایی در اولین بازی پرسپولیس در مسابقات لیگ برتر در مقابل پگاه گیلان ۴ گل به ثمر رساند و در پایان فصل با زدن ۱۶ گل به عنوان اقای گل لیگ ایران انتخاب شد، تا برای اولین و آخرین بار این عنوان را در ده سال حضور در لیگ ایران به خود اختصاص دهد. دایی در سومین دوره لیگ برتر به همراه پرسپولیس مقام پنجم لیگ را بدست آورد. علی دایی پس از یک سال حضور در این تیم به صبا باتری پیوست و به دوران حضور خود در پرسپولیس پایان داد.

 صبا باتری:

علی دایی در شهریور سال ۱۳۸۳ با عقد قراردادی یک ساله به تیم صبا باتری پیوست. این تیم که اولین حضور خود در لیگ برتر را تجربه می کرد با صرف هزینه بالا بازیکنان سرشناس لیگ ایران را به خدمت گرفت اما در پایان فصل به مقام نهم لیگ برتر دست پیدا کرد.

علی دایی در ۲۵ بازی برای صبا باتری در لیگ برتر به میدان رفت و ۱۲ گل به ثمر رساند. وی به همراه این تیم به مقام قهرمانی جام حذفی دست پیدا کرد.

علی دایی در سال ۱۳۸۴ برای یک فصل دیگر قرارداد خود در تیم صبا باتری را تمدید کرد. وی در آبان سال ۱۳۸۴ در سومین تقابل با تیم سابق خود؛ در مسابقات لیگ برتر، موفق شد در برابر پرسپولیس گلزنی کند. این دیدار با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. علی دایی در پایان مسابقات لیگ برتر به همراه این تیم به مقام چهارم دست پیدا کرد. علی دایی پس از عملکرد ناموفق در جام جهانی ۲۰۰۶ در لیست فروش باشگاه صبا باتری قرار گرفت.

سایپا:

علی دایی پس از جدایی از صبا باتری در سال 1385 به تیم سایپای البرز پیوست و یک فصل را برای این تیم بازی کرد. علی دایی به همراه سایپا به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یافت.

علی دایی در سال 1386 از دنیای فوتبال برای همیشه به عنوان بازیکن خداحافظی کرد.

 تیم ملی:

 علی دایی اولین بازی ملی اش را در سال 1372 انجام داد. علی دایی اولین گل ملی اش را در مقدماتی جام جهانی 1994 و مقابل تایوان به ثمر رساند. این بازی با نتیجه 10 بر صفر به سود تیم ملی ایران به پایان رسید.

 رکورد بیشترین بازی ملی و بیشترین گل زدهٔ تاریخ تیم ملی را دارد (گل های زدهٔ او در میان تمام تیم های جهان نیز اول است).

 در ادامه جدول گل های علی دایی را مشاهده می فرمائید.

۱۳۷۲تهران، ایران تایوان۱۰-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴۱

۱۳۷۲دمشق، سوریه تایوان۶-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴۲

۱۳۷۲دوحه، قطرژاپن۲-۱مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴۱

۱۳۷۲دوحه، قطرعراق۱-۲مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴۱

۱۳۷۲دوحه، قطرکره شمالی۲-۱مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۴۲

۱۳۷۵شهر کویت، کویت کویت۲-۱بازی دوستانه۲

۱۳۷۵تهران، ایران نپال۸-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۴

۱۳۷۵تهران، ایران سری لانکا۷-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۵

۱۳۷۵تهران، ایران عمان۲-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۵مسقط، عمان نپال۴-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۵مسقط، عمان عمان۲-۱مقدماتی جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۵دوبی، امارات متحده عربی عراق۱-۲جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱ (پنالتی)

۱۳۷۵دوبی، امارات متحده عربی تایلند۳-۱جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۵دوبی، امارات متحده عربی عربستان سعودی۳-۰جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۵دوبی، امارات متحده عربی کره جنوبی۶-۲جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۴ (پنالتی+۳ پا)

۱۳۷۵ابوظبی، امارات متحده عربی کویت(۴)۱-۱(۳)جام ملت های آسیا ۱۹۹۶۱

۱۳۷۶دمشق، سوریه مالدیو۱۷-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۲

۱۳۷۶دمشقّ، سوریه قرقیزستان۷-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۶دمشق، سوریه سوریه۱-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۶تهران، ایران مالدیو۹-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۲

۱۳۷۶تهران، ایران قطر۳-۰مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۶تهران، ایران جمهوری خلق چین۴-۱مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۶جوهور باهرو، مالزی ژاپن۲-۳مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۷سیساکت، تایلندلائوس۶-۱بازیهای آسیایی ۱۹۹۸۲

۱۳۷۷بانکوک، تایلندعمان۲-۴بازیهای آسیایی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۷بانکوک، تایلندتاجیکستان۵-۰بازیهای آسیایی ۱۹۹۸۲

۱۳۷۷بانکوک، تایلندجمهوری خلق چین۲-۱بازیهای آسیایی ۱۹۹۸۱

۱۳۷۷بانکوک، تایلندازبکستان۴-۰بازیهای آسیایی ۱۹۹۸۳

۱۳۷۸ادمونتون، کاناداکانادا۱-۰جام دوستانه کانادا۱

۱۳۷۸یوکوهاما، ژاپن ژاپن۱-۱بازی دوستانه۱

۱۳۷۹اوکلند، آمریکامکزیک۱-۲بازی دوستانه۱ (پنالتی)

۱۳۷۹لس آنجلس، آمریکااکوادور۲-۱بازی دوستانه۱

۱۳۷۹دمشق، سوریه مالدیو۸-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۳

۱۳۷۹دمشق، سوریه سوریه۱-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱

۱۳۷۹تهران، ایرانب حرین۳-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱

۱۳۷۹تهران، ایران مالدیو۳-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱ (پنالتی)

۱۳۷۹تهران، ایران مصر(۷)۱-۱(۸)جام دوستانه ال جی۱

۱۳۷۹تهران، ایران مقدونیه۳-۱جام دوستانه ال جی۱

۱۳۷۹دوحه، قطرقطر۲-۱بازی دوستانه۲

۱۳۷۹بیروت، لبنان لبنان۴-۰جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱

۱۳۷۹بیروت، لبنان تایلند۱-۱جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱

۱۳۷۹سیدون، لبنان عراق۱-۰جام ملت های آسیا ۲۰۰۰۱

۱۳۷۹تبریز، ایرانگوام۱۹-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲۴ (پنالتی+۳ پا)

۱۳۷۹تبریز، ایران تاجیکستان۲-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲۱

۱۳۷۹تهران، ایران جمهوری خلق چین۴-۰جام دوستانه تمدن های کهن۱

۱۳۸۰تهران، ایران عمان۴-۰جام دوستانه ال جی۱ (پنالتی)

۱۳۸۰تهران، ایران بوسنی۵-۲جام دوستانه ال جی۲

۱۳۸۰تهران، ایران عربستان سعودی۲-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ (پنالتی+شوت)

۱۳۸۰بغداد، عراقعراق۲-۱مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲

۱۳۸۰جده، عربستان سعودی عربستان سعودی۲-۲مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲

۱۳۸۰منامه، بحرین بحرین۱-۳مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲

۱۳۸۰ابوظبی، امارات متحده عربی امارات متحده عربی۳-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲۱

۱۳۸۱کیف، اوکراین اوکراین۱-۰بازی دوستانه۱

۱۳۸۱تبریز، ایران پاراگوئه(۴)۱-۱(۳)جام دوستانه ال جی۱

۱۳۸۲تهران، ایران اردن۴-۱مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۴۱

۱۳۸۲بیروت، لبنان لبنان۳-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۴۱ (پنالتی)

۱۳۸۲تهران، ایران لبنان۱-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۴۱

۱۳۸۲شهر کویت، کویت  کویت۱-۳بازی دوستانه۱

۱۳۸۲تهران، ایران قطر۳-۱مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶۱ (پنالتی)

۱۳۸۳وینتیان، لائوس لائوس۷-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶۲ (پنالتی+پا)

۱۳۸۳تهران، ایران لبنان۴-۰مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴۳ (پنالتی+سر+پا)

۱۳۸۳تهران، ایران سوریه۷-۱مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴۱

۱۳۸۳تهران، ایران سوریه۴-۱مسابقات فوتبال غرب آسیا ۲۰۰۴۱

۱۳۸۳چونگ گینگ، جمهوری خلق چین تایلند۳-۰مقدماتی جام ملت های آسیا ۲۰۰۴۱ (پنالتی)

۱۳۸۳پکن، جمهوری خلق چین بحرین۴-۲جام ملت های آسیا ۲۰۰۴۲ (پنالتی+بغل پا)

۱۳۸۳عمان، اردن اردن۲-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶۱

۱۳۸۳تهران، ایران لائوس۷-۰مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶۴

۱۳۸۳تهران، ایران پاناما۱-۰بازی دوستانه۱ (پنالتی)

۱۳۸۳تهران، ایران بوسنی۲-۱بازی دوستانه۱

۱۳۸۴یوکوهاما، ژاپن ژاپن۱-۲مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶۱ (پنالتی)

۱۳۸۴تهران، ایران لیبی۴-۰بازی دوستانه۱

۱۳۸۴تهران، ایران توگو۲-۰جام دوستانه ال جی۱ (پنالتی)

۱۳۸۴تهران، ایران تایوان۴-۰مقدماتی جام ملتهای آسیا ۲۰۰۷۱

۱۳۸۵تهران، ایران کاستاریکا۳-۲بازی دوستانه۱

 او در جام ملت های آسیا ۱۹۹۶ امارات به همراه باقری و عزیزی از بهترین ستارگان ایران بود.

دائی در بازی معروف ایران و استرالیا در بازی پلی اف مقدماتی جام جهانی ۱۹۹۸ (۱۳۷۷) فرانسه پاس گل دوم ایران را برای خداداد عزیزی ارسال کرد و این گل باعث راهیابی ایران به جام جهانی شد.

او به همراه ایران در دو جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان به میدان آمد و در ۵ بازی ایران در این بازی ها شرکت کرد. پاس دایی بود که زمینه گذار گل مهدوی کیا به آمریکا در جام جهانی ۱۹۹۸ شد.

 از نقاط اوج دوران ورزشی دایی را می توان روز ۲۴ آبان ۱۳۸۳ دانست. او در این روز و در مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی ۴ بار دروازهٔ لائوس را گشود تا نام خود را به عنوان اولین فوتبالیست تاریخ جهان که ۱۰۰ گل در بازی های ملی به ثمر رسانده ثبت کند.

علی دایی در سال ۱۳۸۶ توسط فدراسیون فوتبال ایران به عنوان نماینده فوتبال ایران در سازمان یونیسف معرفی شد. دایی و مهتاب کرامتی (بازیگر سینما) به عنوان دو سفیر ایران در این سازمان بین‌المللی عضویت دارند.

آنچه در این مطلب می خوانید ابعاد اجتماعی، اقتصادی، خانوادگی، ورزشی و علمی شخصیت دایی است. البته درباره موفقیت علمی او، دانشگاه صنعتی شریف همکاری مطلوبی نشان نداد. اما دانستن این موضوع که دایی 12 سال در مقاطع تحصیلی مختلف دانش آموز ممتاز بوده است، کمک شایانی برای شناختن میزان هوش تحصیلی او خواهد کرد. در طی چند ماه اخیر تقدیرهای گوناگونی از او در سازمان های مختلف صورت گرفته است. درباره دایی دوست دارم بیشتر بنویسم اما به این چندجمله اکتفا می کنم که او بسیار باهوش و پیچیده است.

اگر او شطرنج باز می شد، به سختی می شد فهمید که حرکت بعدی اش در بازی چیست. حس ششم قوی در شناخت دوست و دشمن دارد و به راحتی تفاوت بین انتقاد و انتقام را درک می کند.

رابطه بین روزنامه ها و ورزشکاران یک بزرگراه دو طرف است. اما هر گاه شخصی خواست با منفی بافی و یا غرض ورزی نظر شخصی اش رابه او تحمیل کند به مانند یک جنتلمن ایستادگی کرده و می کند. رمز موفقیت او در مقاومت اوست. او از شنا کردن در خلاف جهت آب و به رخ کشیدن توان خود لذت می برد، به همین خاطر جواب منتقدانش را با گل هایش می دهد. جانشین سیاهپوست او در پرسپولیس امسال معنای همان ضرب المثل ایرانی است که می گوید: «مرغ همسایه غاز است».

چون او هر کاری جز گل زدن را بلد است!

بسیاری می خواهند بدانند که او چه زمانی به فوتبال خاتمه می دهد؟ یعنی برای آنها غروب یک ستاره بسیار جذاب تر از خود ستاره است. دایی در این باره البته کمی حساس است که نباید باشد. فوتبال بی رحم است، اگر شکست بخورید از محبوبیت دور می شوید و این خاصیت فوتبال است. اما درباره عده ای که دوست دارند زمان غروبش را بدانند باید یادآور شد که ما ایرانی هستیم، مرحوم جمال زاده می گوید: برخلاف تمام مردم دنیا، خیلی از ما از شکستن اسطوره ها و آدم های موفق مان لذت می بریم که این البته اشتباه است.

همبازی او لوتارماتئوس می گوید: «علی! با علم، اقتصاد، شخصیت و توانایی ورزشی خود می تواند الگوی جوانان جهان شود».

در طول یکصد سال اخیر جوانان ایرانی در برابر جوانان اروپایی و آمریکایی همواره تحقیر می شدند، اما اینک در ایران امروز آنها نشان دادند که نژاد آریایی هیچ چیز از غربی ها کم ندارد و علی دایی نمونه بارز یک جوان مسلمان ایرانی است.

علی دایی: همسرم را یکسال پیش در یک مهمانی دیدم

شاید خیلی ها فکر می کردند «علی دایی» اسطوره فوتبال ایران دیگر ازدواج نکند... اما علی دایی در روز اول بهمن ماه سال 1383 پای سفره عقد نشست و پیمان زناشویی بست...

این ازدواج باعث تعجب خیلی ها شد، همان هایی که فکر می کردند، دایی به ازدواج فکر نمی کند، اما او ازدواج کرد و پاسخ خیلی ها را داد. حالا اگر شما خواننده محترم دوست دارید بدانید، همسر این اسطوره فوتبال کیست با ما همراه شوید. ما تمام این پرسش ها را از علی دایی پرسیدیم. درست سه روز بعد از مراسم ازدواجش که هنوز گل های بزرگ اتاق عقدش در خانه بود. این شما و این گفته های علی دایی در رابطه با شریک زندگی آینده اش...

همسرم آذری زبان است

علی دایی به ما گفت: همسرم از آشنایان دور خانوادگی ما می باشد، مادرش اردبیلی و پدرش تبریزی است و بزرگ شده تهران می باشد. مشخصات کامل یک دختر آذربایجانی را دارد و لیسانس صنایع غذایی می باشد، او هشت سال از من کوچک تر است.

همسرم را هم من انتخاب کردم و هم مادرم. دایی می گوید: همسرم فرزند اول خانواده است و خواهر دیگرش به تازگی درسش به اتمام رسیده و قرار است به زودی ازدواج کند. باجناقم، کارش آزاد است و ترم های پایانی تحصیلش را می گذراند و پدر ایشان بازنشسته گمرک می باشد. نکته جالب در مورد ازدواج دایی مهریه همسرشان است. «از آنجا که خانواده همسرم دارای اعتقادات ارزشمند اسلامی هستند، مهریه شان مثل مهریه حضرت فاطمه(س)، «آب» است. خیلی ها فکر می کردن که مهریه همسرم سکه های زیادی است، به قول این جدیدی ها!... اما با تفاهمی که بین ما بود، مهریه ضامن خوشبختی نیست، بلکه صداقت ها و حسن نیت ها، زمینه ساز یک زندگی مشترک است».

علی دایی می گوید: به امید خدا  زندگی زیر یک سقف را آغاز ;کردیم وی در رابطه با مهمانان جشن ازدواج می گوید: «نمی خواستم، سر و صدای مراسم عروسی ام در شهر بپیچد، از این رو خصوصی صورت پذیرفت و خانواده من و دوستان نزدیکم، مهمانان جشن من را تشکیل دادند. البته جشن ازدواجم در تهران برگزار شد همچنین بیشتر دوستانم در تهران هستند  وی در ادامه می گوید: همسرم به فوتبال علاقه ای نداشت، اما از زمانی که با یکدیگر آشنا شدیم، ایشان به فوتبال به خصوص دیدارهای تیم ملی علاقمند شد».

آشپزی ام خوب است

از سال 1367 تنها در تهران زندگی می کنم، از همان زمانی که دانشجو شدم. از این رو شاید آشپزی ام از خیلی خانم های این دوره زمانه بهتر باشد. اکثر غذاهای ایرانی را بلد هستم. اگر یادتان باشد، سال ها در زمان دانشجویی تنها زندگی کردم و هفت سال هم خارج از ایران بودم. بالاخره شهردار شدن در خوابگاه دانشجویی از آدم آشپز خوب می سازد.

مادرم با ما زندگی نمی کند

علی دایی هم اکنون در شهرک غرب تهران به همراه مادر و دو برادرش که مجرد می باشد زندگی می کند، فکر می کردیم که دایی با همسرش در کنار مادرش زندگی می کند، اما وی می گوید: همسرم فهمیده و منطقی است و دوست دارد با مادرشوهرش زندگی کند، اما مادرم قبول نمی کند، گرچه من دوست دارم مادرم در کنار ما زندگی کند؛ اما از آنجا که ما پنج برادر هستیم، مادرم دوست ندارد، فرقی بین ما بگذارد. من و دو برادر وسطی ام، حسن و حافظ ازدواج کرده ایم و محمد برادر بزرگ و بهزاد برادر کوچکم مجرد هستند.

با مشکلات اخلاقی بیگانه است

یکی از ویژگی های علی دایی این است که هیچ گاه مشکل اخلاقی نداشته است. مسئله ای که در سال های اخیر در بین بیشتر فوتبالیست ها، بسیار باب بود و شاید همین سخت گیری در انتخاب همسر، ازدواج دایی را عقب انداخت، چرا که دایی به هر حال انسان مشکل پسندی است و باید این واقعیت را پذیرفت، اما این پرسش پیش می آید که چه عاملی باعث شد «دایی» این خانواده را برای ازدواج انتخاب کند و دختر این خانواده را به همسری برگزیند؟ «متاسفانه در این چند سال نه تنها در قشر فوتبالیست ها، بلکه در دیگر قشرها هم، چنین مسایلی باب بوده است، امیدوارم که دیگر شاهد چنین مسایلی نباشیم. باید بگویم، خانواده همسرم متعهد، تحصیلکرده و با فرهنگ هستند، آذری زبان و به عقاید من نزدیک می باشند». دایی موافق کار کردن همسرش نیست. او می گوید تا زمانی که خودم بتوانم کار کنم، دوست ندارم، همسرم کار کند؛ همین که برای من یک شریک زندگی مناسب باشد، برایم کلی ارزش دارد، البته دلم می خواهد در کارهای اقتصادی با من هم فکری کند.

مهمانان ویژه

یکی از مهمانان ویژه مراسم عقد، دکتر «آصفی» سخنگوی وزارت امور خارجه و همچنین «محمد دادکان» رییس فدراسیون فوتبال بود. «دکتر آصفی را از سال 1997 میلادی می شناسم، وی در کنار موقعیتی که دارد، انسان فوق العاده خوبی است که من افتخار آشنایی با او را دارم، در این مدت او یکی از دوستان خوب من بوده است».

اولین بار در یک مهمانی خانوادگی

اولین بار که همسرم را دیدم، تقریباً یکسال پیش بود. در یک مهمانی خانوادگی با ایشان آشنا شدم، دختر خاله همسرم، دوست نزدیک مادرم است. خاله او، همسایه خاله من در اردبیل بود، پسر خاله شان همکلاسی و دوست صمیمی برادر بزرگ ترم بود و به همین خاطر شناخت کاملی روی این خانواده داشتم.

دایی: وارد جزئیات نشوید

پیکان قهوه ای رنگش را هنوز به یاد دارد. از آن روزها سال ها گذشته است و حالا یک مرسدس بنز بسیار شیک زیر پایش است. وضعیت اقتصادی متوسطی داشت اما همان زمان هم، کار را عار نمی دانست؛ زمانی که در ابتدای معروفیت، باشگاه پرسپولیس به او «اپل» داده بود، اتومبیلش را فروخت و فروشگاهی در حوالی میدان منیریه خرید. او مانند خیلی ها عمل نکرد، بسیاری از فوتبالیست ها پول خود را از دست می دهند یا در اختیار دیگران می گذارند، اما او با فکر قوی اقتصادی اش، یک مدیر قوی اقتصادی هم است.

او تمامی پول و ارز به دست آمده از حضورش در تیم های خارجی را برای سرمایه گذاری به داخل کشور آورد، کاری که خیلی هاانجام ندادند. سرمایه گذاری که موجب اشتغال زایی شده است. فوتبال زمان تجارت را از او می گیرد، اگر نه، فکر ریاضی اش او را به یکی از موفق ترین ثروتمندان ایران بدل می کرد. وی در حال حاضر در هفت فروشگاه لوازم ورزشی و یک کارخانه نوشابه سازی سرمایه گذاری مستقیم دارد و به زودی کارخانه ای تأسیس خواهند کرد که دستگاه های مونتاژ لوازم بدنسازی اش را از آلمان وارد می کند و در زمین تازه خریداری شده اش در تهران اندیشه های تازه اقتصادی اش را به کار می بندد. شاید خود او هم نمی توانست حدس بزند فروشگاه میدان منیریه اش را که قسطی و به سختی خریده بود. به این حوزه گسترده از فعالیت های اقتصادی تبدیل شود پیرامون فعالیت های اقتصادی؛ پرسش هایی در ذهنمان بود که از او پرسیدیم.

 چرا تنها در زمینه کفش و پوشاک ورزشی فعالیت اقتصادی می کنید؟

دایی: فعالیت من تنها در زمینه پوشاک و کفش نیست، بلکه نمایندگی دستگاه های بدنسازی را دارم و بیشتر از هفت، هشت نوع از اجناس ورزشی را وارد می کنم.

در حوزه فعالیت های اقتصادی شما چند نفر فعالیت می کنند؟

دایی: من سهامدار یک شرکت نوشابه سازی در اردبیل هستم که صادراتی هم به کشورهای همسایه داریم، اگر اشتباه نکنم در زمینه تولیدات ورزشی بالای 150 نفر فعالیت دارند.

این پرسش پیش می آید که چرا کارخانه های زیر بنایی برای تولید کالاهای اساسی تأسیس نمی کنید، اصلاً روی این مسئله فکر کردید یا نه؟

دایی: من دوست دارم آرام آرام کارم را آغاز کنم، من ابتدا روی کیفیت فکر می کنم، به لطف خدا در زمینه تولید به خواسته هایم رسیدم، در حال حاضر یک زمین مناسب در تهران خریدم تا یک کارخانه بزرگ لوازم ورزشی تأسیس کنم. همیشه دوست داشتم پله پله، مراحل ترقی را طی کنم. در حال حاضر با چند کارخانه آلمانی به گفتگو نشسته ام، آنها قرار است به زودی به تهران بیایند و شرایط ما را بررسی کنند تا هر چه زودتر کارخانه مونتاژ لوازم ورزشی را تأسیس کنم.

علی دایی در تهران چند فروشگاه دارد؟ نمایندگی چند مارک خارجی را دارد و چرا در شهرستان ها نمایندگی نمی گیرد؟

دایی: هفت فروشگاه و نمایندگی چندین مارک خارجی را دارم و نیز برای نمایندگی در شهرستان ها در حال مطالعه هستم.

شما در فعالیت اقتصادی بیشتر با چه کسی مشورت می کنید، مدیریت مالی فعالیت های اقتصادی شما با چه کسی است؟

دایی: با خانواده ام، من چهار تا برادر دارم و یک شریک بسیار خوب به نام مهندس آل محمد که بیشتر از ده سال است با هم همکاری می کنیم. وی مهندس مکانیک است، اولین فروشگاهی که خریدم در میدان منیریه بود، هر دویمان تازه درسمان تمام شده بود، یک سوم پول فروشگاه را دادیم و بقیه را چکی خریدیم، تلاش زیادی کردیم سال 72 بود و خدا به ما کمک کرد.

 فروشگاه را چه طور خریدید؟

دایی: 14.5 میلیون خریدیم که 4.5 میلیونش را دادیم و 10 میلیون آن را قسطی خریدیم.

 شاید به این پرسش پاسخ ندهید، البته به شما حق می دهم، علی دایی در حال حاضر چه مقدار چرخش اقتصادی دارد؟

دایی: البته گفتنش صحیح نیست، خدا را شکر در این مدت هر سال کارهای مالی مان درست بود و افتخار می کنم که در این مدت یک ریال پول حرام وارد چرخه اقتصادی ما نشد، کارهای مالیاتی مان هم همیشه درست بوده است.

 می توانیم بپرسیم که در چند کشور خارجی منزل دارید؟

دایی: یک خانه کوچک در لاس و گاس آمریکا دارم و در برلین هم یک خانه دارم که خودم آن را ساخته که بسیار از آنجا خوشم می آید.

علی دایی فوتبالیست خوبی است یا تاجر خوبی؟

دایی: به نظرم در هیچ کدام خوب نیستم.

اجازه دهید پرسشمان را طور دیگری مطرح کنیم آیا شما به اندازه ای که فوتبالیست خوبی هستید، تاجر خوبی هم هستید؟

دایی: خوشبختانه یا بدبختانه نمی توانم بگویم، چرا که فوتبال تمام وقت مرا گرفته اما خدا را شکر تا حالا در کارهای تجاری هم موفق بودم، البته اگر وقت بیشتری بگذارم، مسلماً موفق تر هم می شوم.

 آیا شما حساب ارزی هم دارید؟ منظورمان حساب در بانک های خارجی است؟

دایی: ببینید، زیاد دیگر وارد جزئیات نشوید. نه بابا کجا حساب ارزی داریم، ما تمام حسابمون در بانک های ایرانی است. در ضمن ما اصلاً به آن صورت پول نداریم (خنده)، افتخارم این است که تمام پولی که در خارج به دست آوردم، با آن در ایران کار می کنم و از پولی که من در آوردم، حدود صد خانواده نان می خورند و این برای من مهم است.

فارغ التحصیلی که فهمید چگونه از کله اش استفاده کند!

دایی و رضازاده هر دو از اردبیل آمدند که برای ورزش کشور افتخار آفرینی کنند. علی دایی زمانی که در تیم تاکسیرانی و استقلال آن شهربازی می کرد کمتر کسی فکر می کرد که سال ها بعد به نام او تمبر یادبود چاپ می کنند و از تمام گلزنان جهان بیشتر توپ را وارد دروازه می کند و در اجلاس ویژه فیفا از او تجلیل می کنند. دایی فارغ التحصیل مهندسی متالوژی از دانشگاه صنعتی شریف است که معتبرترین دانشگاه فنی کشور می باشد.

یکی از خانم های استاد دانشگاه که در گروه تربیت بدنی بود می گفت: روزی ساعت 8 صبح دایی را دیدم که توپ را به هوا می اندازد و هد می زند، بعد از صرف ناهار از کنار زمین دانشگاه عبور کردم، دیدم همچنان به هوا پریده و سر می زند، متعجب شدم از او پرسیدم که چرا این همه تلاش می کند، وی در جوابم گفت: می خواهم بهتر از همه ضربه سر بزنم. دایی آنقدر دارای پشتکار و پیگیری می باشد که تعجب آور است، دیدن او با دست بانداژ شده و سر باندپیچی در مسابقات ملی نشانه این همه تلاش پویایی جوانی بود که می گفت وقتی از تیم ملی خط خوردم با اتوبوس به اردبیل رفتم. او کمتر لبخند می زند، دارای غرور ویژه ای است، گام های بلندی دارد، دوست ندارد به عقب برگردد و نگاه کند؛ وقتی صحبت می کند گوش کاملاً حق دارد تلاش های او برای رسیدن به بزرگی و افتخار را دقیقاً بشنود.

در تمام مصاحبه ها وقتی می خواهد جواب بدهد می گوید: ببینید... دایی همیشه در بحث ها با کلمه «ببینید» سخن آغاز می کند، انظار او چیزی را می بیند که دیگران نمی بینند.

در بازی فوتبال مثل کشو به جلو و عقب می رود او آشکارا با ضربه سرش شوت می زند، گلی که از فاصله 20 متری با ضربه سر در ورزشگاه آزادی به تیم ملی مصر زد، از آن شوت هایی بود که با سر زد. برخی از گل های دایی جنبه افتخاری داشته، مثلاً یک ضربه سر شیرجه ای در بازی با کویت که دایی به توپ زد به شکلی بود که بدن او روی گردن بالانس شد. ولی دوربین تصویر توپ را دنبال می کرد که داخل دروازه شده بود، اما آنها که آناتومی می دانستند متوجه خطرناک بودن این حالت بدن شدند اما تصویر که روی چهره دایی رفت نشان می دهد که به شیوه همیشگی با دو دست به هوا می پرد. بعدها داریوش ارجمند در همایش تیم ملی گفت: فقط اراده می تواند اینطور گردنی را تا کند و نشکند. اینکه پنالتی هایش را همیشه دست راست دروازه بان ها می زند ولی تمام آنها گل می شود، تعجب آور است چون هر کس از دروازه بان ها این جهت را می داند اما چشم های دایی مهرمار دارد، که می تواند صدها بار فریب بدهد. در تیم بایرن مونیخ که بازی می کرد به گزارش نشریه یوفا این تیم 15 ملی پوش از کشورهای مختلف داشت اما دایی اولین کسی بود که در این تیم بازی کرد.

تنها چیزی که در دایی مخفی است پشتکار و تلاش اوست که با مقایسه موفقیت های پی در پی او می توان این عامل خفی را دید، وقتی وارد تمرین می شود با صلابت می آید، خیلی جدی و با لبخند بیگانه است رمز گل زنی او این می باشد که بلد است قبل از سانترها کجا بایستد تا توپ دقیقاً روی سر او فرود آید در مسابقات امارات که از شبکه ورزش دوبی پخش می شد سعی داشت عربی صحبت کند، او انگلیسی را به خوبی حرف می زند و آلمانی را می داند، اگر ترکی را هم زبان بین المللی حساب کنید او چهار زبان بین المللی را بلد است!

نام انگلیسی او روی پیراهن های ورزشی تیم ملی می باشد، جمع اعداد شماره تلفن همراه او عدد 39 است. شاید او سعی دارد تا 39 سالگی فوتبال بازی کند، او به کلمه بازنشستگی حساسیت دارد و تا زمانی که می تواند می خواهد بماند.

او الان تمام دارایی اش را به ایران منتقل کرده و از افرادی است که ثروت خود را به خارج از کشور منتقل نکرده است.

و در پایان باید گفت: او بسیار زیرک و باهوش است. یکی از طنزنویسان می گفت: علی دایی تنها فارغ التحصیل دانشگاه صنعتی شریف است که فهمید از کله اش چگونه استفاده کند!!

مصاحبه از تبیان

دایی البته در کنار تمام تلاش هایش در حوزه کسب و کار در تمام این سال ها هیچ گاه از مردم فاصله نگرفته وهمچنان به عنوان اسطوره فوتبال جایگاه خاصی در دل ایرانیان دارد. از همین رو به عنوان چهره برتر در ستون چهره برتر و کسب و کارها ثبت گردیده است

 

نمایندگی آدیداس

لوازم ورزشی

خیابان ولیعصر ,بالاترازمیدان منیریه ,کوچه صنیعی پور ,پلاک 3.1
نمایندگی شرکت بزرگ آدیداس ...

تجهیزات ورزشی آیکان

لوازم ورزشی

خیابان شریعتی، حدفاصل میرداماد و ظفر، جنب پمپ بنزین مینا، پلاک 1275
 نمایشگاه تجهیزات ورزشی ایکان در سال 1375 تاسیس گردید، و نماینده رسمی بیش از 10 کمپانی بزرگ تولید کننده تجهیزات ورزشی خانگی و حرفه ای مانند:   STAR TRACK , TRUE FITNESS , BODY-SOLID , STEX , TUFFSTUFF , NAUTILUS   , Impulse , Power First , Sportop , Keys Fitness است که محصولات خود را یا در کشور آمریکا ویا تحت لیسانس در کشورهای دیگر تولید میکنند. موجب افتخار این مدیریت می باشد تاکنون تجهیز سالن بدنسازی مدرنترین مجموعه های ورزشی خصوصی و دولتی بر عهده نمایشگاه ورزشی آیکان گذارده شده است ...

جهان بیلیارد -شعبه شماره 2

لوازم ورزشی

شریعتی، بالاتر از میرداماد، بالاتر از کوچه فلسفی، پلاک 1200
  واردکننده مستقيم انواع ميزها و کليه لوازم اسنوکر، ايت بال، اير هاکی، فوتبال دستی و پينگ پنگ - تنوع انتخاب برای تمامی سلیقه ها و بودجه ها - فروش ویژه ی جدیدترین میزهای بیلیارد و اسنوکر مورد استفاده در مسابقات آسیایی و جهانی در سایزها و مدل های متنوع - آماده همکاری جهت مجهز کردن باشگاه ها، موسسات و ارگانهای دولتی و خصوصی با شرایط و خدمات ویژه، دارای مجرب ترین اکیپ نصب - برای دیدن کلیه محصولات از نمایشگاه دائمی ما دیدن فرمائید.   ...

ملزومات ورزشی آوانا روشه

لوازم ورزشی

خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، جنب مترو شریعتی، پلاک 1232
هارمونی از نور، موسیقی و ماساژ یک باشگاه اختصاصی در خانه کلید تناسب اندام خانه شما  ...

تجهیزات مدرن ورزشی ارکید

لوازم ورزشی

نارمک، خیابان دکتر آیت، پایین تر از میدان هفت هوض، بین بانک ملت و پارسیان، پلاک 437
انجام سرویس های دوره ای رایگان  ...

شرکت ستاره هونام - میز بیلیارد

لوازم ورزشی

خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، بعد از چهارراه دیباجی، پلاک 157، طبقه سوم
ارائه دهنده سرگرمی های جذاب خانگی انواع میزهای بازی  ...

کلبه ورزش - لوازم ورزشی

لوازم ورزشی

رجایی شهر، فلکه اول، خیابان یکم غربی، پلاک 70
 وارد کننده تجهیزات تخصصی ورزشی از مبتدی تا حرفه ای ...

فروشگاه پوشاک جهان اسپرت

لوازم ورزشی

سه راه طالقانی، ابتدای خیابان خواجه نصیر، پلاک 257
تولید و پخش پوشاک و لوازم ورزشی  ...

لوازم ورزشی دیادورا

لوازم ورزشی

ابتدای خیابان پاسداران، روبروی خیابان گل نبی
برترین برند ورزشی ایتالیا  ...

فروشگاه بزرگ آلسپورت

لوازم ورزشی

فلکه دوم صادقیه، پاساژ تهرانی، طبقه اول سمت چپ، پلاک 72
  با حضور پیشکسوت فوتبال ایران آقای وحید قلیچ ...

شرکت گوی رنگ میز حرفه ای بیلیارد شندر

لوازم ورزشی

خیابان دکتر بهشتی، خیابان شهید سرافراز، خیابان هفتم، پلاک 17، ساختمان سیمآوا، طبقه 3
انتخاب با شماست کلکسیونی از بهترین ها را انتخاب کنید ...

فروشگاه آدیداس ADIDAS

لوازم ورزشی

شهرک گلستان، میدان اتریش، بنفشه دهم، مجتمع باران، طبقه اول
   فروشگاه آدیداس ADIDAS ...

لوازم ورزشی آ. اس اسپرت

لوازم ورزشی

خیابان شریعتی ، روبروی ظفر، مجتمع نگین ظفر، طبقه همکف،پلاک7
  فروش لوازم اسکی و اسنوبرد تور اسکی به همراه مربی به شمشک، دیزین و دربندسر همه روزه زیر نظر فدراسیون اسکی با مجرب ترین مربیان فدراسیون نقد و اقساط به همراه پارکینگ ...

فروشگاه آدیداس adidas

لوازم ورزشی

رجایی شهر، خیابان اصلی، نبش دهم غربی
فروشگاه آدیداس adidas ...

فروشگاه وین اسپرت

لوازم ورزشی

فلکه آریا شهر، خیابان آیت اله کاشانی، جنب اسکیت فردوس، پلاک 74
پوشاک و لوازم ورزشی کفش / کوله / اسکوتر / اسکیت ...

محصولات ورزشی تن راد

لوازم ورزشی

امیر آباد شمالی، روبروی بیمارستان قلب، نبش خیابان یکم، پلاک 141، واحد 9
  تنوع حرکات برای مصرف کالری بیشتر چرخونک چند حالته برای تقویت عضلات پایین شکم و پهلوها پشتی بلند و قابل تنظیم برای جلوگیری از صدمه دیدن مهره های گردن و ستون فقرات یک سال گارانتی بی قید و شرط ...

میز بیلیارد پایتخت

لوازم ورزشی

میدان رسالت، خیابان هنگام، نبش شهرداری منطقه 4، خیابان بوعلی، پلاک 3، واحد 15
  بزرگترین تولید کننده انواع میزهای بیلیارد مدل های خانگی و باشگاهی در رنگ های متنوع بیلیارد با چوب مخصوص آب و هوای مرطوب 1 سال گارانتی - حمل و نصب رایگان در تهران ...

مجید اسپرت

لوازم ورزشی

خیابان پیروزی، بلوار ابوذر، نرسیده به پل دوم، نبش کوچه شهید رفعت نیا (13 غربی)
کاپشن شلوار، کاور، لباس باشگاهی، مچ بند و ...

فروشگاه ماموت - والدیزر اسپرت

لوازم ورزشی

خیابان سمیه ، بین مفتح و فرصت، شماره 137
فروشگاه ماموت - والدیزر اسپرت ...

فروشگاه ورزشی مجید

لوازم ورزشی

خیابان ولیعصر، بالاتر از منیریه، کوچه راتق، پاساژ فخریه، طبقه دوم، واحد 2
تفاوت را احساس کنید ...

فروشگاه ورزشی صادقی

لوازم ورزشی

خیابان ولیعصر، حد واسط میدان منیریه و چهار راه سپه، پلاک 991
  واردات و پخش انواع فوتبال دستی های خارجی واردات و پخش تجهیزات ورزشی و بدنسازی ...

ایران استخر - فروش و نصب انواع استخر آماده

لوازم ورزشی

بلوار مرزداران، خیابان ایثار، کوچه سهیل، پلاک 47
  فروش و نصب انواع استخر آماده به صورت : استخر فریمی و استخر بادی استخر های آماده کودکان انواع جکوزی های آماده و قابل حمل ...

کراس چرخ - فروش دوچرخه

لوازم ورزشی

میدان آرژانتین ,خیابان گاندی , کوچه 3 , پلاک 8
کراس چرخ گروه کراس از سال 1328 در مشهد و در سال 1335 در تهران فعالیت خود را با عرضه و فروش انواع دوچرخه , از شناخته شده ترین برندهای جهانی آغاز کرده و پس از تاسیس شرکت کراس چرخ در سال 1372 توانست با تولید سالانه 100000 دوچرخه در بیش از 50 مدل در جایگاه بزرگترین تولید کننده دوچرخه در ایران قرار گیرد. شرکت کراس چرخ در سال 1380 با بهره گیری از مشاورین متخصص و مهندسین مجرب پس از درک نیازهای آشکار و پنهان مشتریان خود , با هدف ”تندرستی در زندگی مدرن“ ...

لوازم ورزشی پاندا

لوازم ورزشی

خیابان شریعتی ، خیابان خواجه عبدالله ، خیابان تیسفون ، پلاک 44 ، واحد یک
درباره ما شرکت پاندا افتخار دارد با ارائه خدمات ورزشی، پزشکی و ضمن آگاهی از روش های متناسب با تکنولوژی روز دنیا، پیشرفته ترین دستگاه ها را عرضه نماید. با در اختیار داشتن یک دستگاه تردمیل ...
https://gpex.ir

چهره ها و کسب و کارهای برتر / مصاحبه ها و مقالات برگزیده