بهترین گالری های تهران

بهترین گالری های تهران

تدوین : توسط کارشناس تولید محتوی

بازدید : 1647

گالری‌ها در بستر تاریخ:

خلق اثر هنری قدمتی به درازای تاریخ بشری دارد.نقاشی ها انسان های اولیه  بر روی دیواره غارها, برای انتقال عواطف و احساسات نشان از اهمیت هنر از دیر بازدارد.   فارغ از این که انسان اولیه با چه انگیزه‌های متفاوتی دست به آفرینش می‌زده است امروزه بسیاری نفس این آفرینش و احساس نیاز به آن را دلیلی کافی برای پذیرش این آثار در قلمرو هنر می‌دانند. هم‌چنین آگاهیم که چنین آثاری دارای هر کارکردی که بوده‌اند دست کم به عنوان کالایی برای مبادله و یا خرید و فروش خلق نمی‌شده‌اند. بازار خرید فروش آثار هنری بسیار بعدتر و در دوران‌هایی شکل گرفت که با نام تمدن‌های باستانی شناسایی می‌شوند. در دوران یونان و روم باستان آثار هنری در قالب‌های گوناگون مثل نقاشی، سفالینه، زیر انداز، زیور آلات، مجسمه و ... خرید و فروش می‌شدند. می‌توان خرده گرفت که این آثار را ما امروزه آثاری هنری می‌دانیم اما در بستر تاریخی خود آثاری کاربردی بوده‌اند و در بهترین حالت وجه هنری آن‌ها، تزیینی و وجهی افزودنی و نه مستقل بوده است. به عبارت دیگر فاقد وجوه زیبایی شناسی حتی در بستر زمانی خود بوده‌اند. حتی با پذیرش این امر نمی‌توان منکر وجود آثاری شد که صرفا بر پایه‌ی دلایل و تعاریف «زیبایی شناسانه»‌ی آن عصر خلق شده‌اند و به عنوان اثر هنری خرید و فروش می‌شده‌اند. آثار به جا مانده از خرابه‌های شهر پمپئی موید این نظر است. هم‌چنین اگر ملاک ما در تعریف اثر هنری صرفا واجد چنین رویکردی باشد بسیاری از آثار به جا مانده در معابد و خرابه‌های باستانی به هم‌راه برخی اسناد، نمایان‌گر رابطه‌ای مالی در شکل‌گیری آثار هنری هستند. این رابطه‌ی مالی به شکل سفارش اثر هنری به هنرمند توسط نهادهای قدرت مالی از دوران باستان تا به امروز به جا مانده است و اتفاقا بخش مهمی از نقش گالری‌های معاصر میراث این رابطه‌ی تاریخی است.

نهادهای مالی نقشی به سزا در سفارش و در نتیجه خلق آثار هنری ماندگاری داشته‌اند که امروزه در کتب تاریخی به بررسی آن‌ها می‌پردازیم. به این ترتیب تا پایان دوران رنسانس رابطه‌ی هنر و پول در انحصار نهادهایی هم‌چون کلیسا و دربار بوده است. این انحصار را می‌توان ناشی از نبود اشخاص حقیقی و حقوقی هم‌سنگ چه در قدرت مالی و چه در درک هنر دانست. این دو مورد در صورت کلی خود یعنی انباشت ثروت و دانش در دست نهادهای خاص، یکی از دلایل اصلی پیدایش جنبش اصلاح دینی در اواخر قرن شانزدهم و در پایان رنسانس بود. جنبش اصلاح دینی که امروزه با یکی از دستاوردهای آن یعنی پروتستانیسم به‌تر شناخته می‌شود سبب تغییراتی ساختاری در تمام عرصه‌های اجتماعی و اقتصادی زمانه‌ی خود گشت. این تغییرات ابتدا در اروپای شمالی و در حوزه ی جغرافیایی فلاندر که پروتستانیسم مورد اقبال قرارگرفته بود، آغاز گشت.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای جنبش اصلاح دینی شکل‌گیری طبقه‌ی جدید بورژوازی است. ماکس وبر در کتاب خود «اخلاق پروتستانی و روح سرمایه‌داری» به رابطه‌ی پروتستانیسم و نقش آن در شکل‌گیری سرمایه‌داری جدید و طبقات جدید اجتماعی به خوبی اشاره می‌کند. بخش بزرگی از این طبقه‌ی جدید شامل تجار و بازرگانانی بود که تجارت خود را از حوزه‌ی سنتی به مناطق جغرافیایی جدید در آفریقا، خاور دور و آمریکا گسترش دادند. هم‌زمان اختراع ماشین چاپ سبب گسترش و فراگیری دانش شد. پیدایش این طبقه، انحصار دانش و ثروت را به چالش کشید و بازیگرانی جدید را در کنار قدمای این عرصه به صحنه آورد. این نو رسیدگان عطشی سیری ناپذیر جهت بالا رفتن از پلکان مدارج اجتماعی و هم‌سنگی با طبقات بالای اجتماع داشتند. بدین ترتیب گرایش به سلائق و سجایای طبقات بالا حتی به شکلی سطحی، دامن‌گیر رفتار روزمره‌ی آنان شد. گرایش به خرید و سفارش آثار هنری از نمودهای این گرایش تازه بود که در نهایت سبب ایجاد تقاضای مضاعف آثار هنری گشت. مجموع این تغییرات بنیادی سبب شد که در قرن شانزدهم با پدیده‌ای نوظهور یعنی تجارت آثار هنری روبه‌رو شویم. در واقع بازرگانان، اثر هنری را هم‌چون کالایی در کنار سایر کالاها وارد مناسبات عرضه و تقاضا نمودند و مانند سایر کالاها به عرضه‌ی این آثار در نمایش‌گاه‌های اختصاصی پرداختند. اولین نمایش‌گاه اختصاصی آثار هنری در قرن شانزدهم در شهر آنتورپ (واقع در بلژیک امروزی) و با نام Schilder Pand برگزار شد. در ابتدا، کار این بازرگانان صرفا واردات/صادرات و خرید/فروش آثار هنری بود اما به زودی این شکل ساده‌ی مبادله -به واسطه‌ی یگانگی این آثار و نقش هنرمندان خالق آن‌ها که سبب ارزش افزوده‌ای غیر قابل تصور می‌شد- دگرگون شد و سرآغازی گشت بر دگردیسی حرفه‌ی «بازرگانی» به حرفه‌ای جدید یعنی «دلالی هنری».

دلالان آثار هنریِ نوآمده، علاوه بر تمام ویژگی‌های تجار، مانند شناخت معادلات بازار، شیوه‌ی عرضه و تقاضا، قیمت‌گذاری و غیره ویژگی منحصر به فرد دیگری را نیز می‌باید کسب می‌نمودند و آن آینده‌نگری و در شکل معوج آن شکل دادن به آینده‌ی اثر هنری بود. کسب این توانایی مستلزم دانش، شبکه‌ای از ارتباطات و پشتیبانی نهادهای قدرت مالی بود. این ویژگی منحصر به فرد که تا به امروز نیز در میان اخلاف دلالان اولیه دست نخورده باقی مانده است، مهم‌ترین وجه ممیزه و برسازنده این حرفه شد.

نهادهای قدرت سنتی در طول قرن‌ها بخشی از توانایی‌های خود را در شکل‌های جدیدتر مانند آکادمی‌های هنری بازآفرینی کردند. در قرن نوزدهم آکادمی‌های هنر تعیین کننده‌ی چارچوب‌های خلق اثر هنری و ارائه کننده‌ی تعاریف زیبایی شناسی بودند و تخطی از این چهارچوب‌ها اثر را از دایره‌ی هنر بیرون می‌راند. طبقه‌ی بورژوا و دلالان آثار هنری هم، کم و بیش آثار هنری را در همین چارچوب‌ها می‌پذیرفتند و سنجه‌ی معاملات خود قرار می‌دادند. اختلافات گاه به گاه و برخی چالش‌ها در تغییر این تعاریف تاثیری در شکل این روابط ایجاد نمی‌کرد و موفقیت آثار هنری نو در گرو پذیرفته شدن در این نظام بود که این خود منجر به ایجاد چارچوب‌هایی نوین می‌گشت. حضور نهادهای قدرت مالی سنتی و جدید و رابطه‌ی آن‌ها با دلالان آثار هنری در بازار هنر تا دهه‌های پایانی قرن نوزدهم کم مناقشه باقی ماند و در به‌ترین حالت، سیستم پیشین را بازتولید می‌کرد. تنها در سال‌های پایانی قرن نوزدهم و واکنش جمعی هنرمندان امپرسیونیست به نپذیرفته شدن آثارشان در سالن (محل نمایش آثار پذیرفته شده از سوی آکادمی) و تشکیل سالن مردودین در سال 1863 چالشی جدی رخ نمود. در این زمان پل دوران روئل که به عنوان دلال آثار هنری امپرسیونیست‌ها شناخته می‌شد اولین گالری هنری در مفهوم امروزی را تاسیس نمود. این گالری در شهر پاریس و در سال 1865 شروع به کار نمود. اگرچه ابتدا بیش‌تر فعالیت‌های گالری بر نمایش آثار نقاشان مکتب باربیزون متمرکز بود اما در طی سال‌های بعد این آثار امپرسیونیست‌ها بود که هم‌واره بر دیوارهای گالری او به نمایش در می‌آمد. نکته‌ی قابل توجه در این میان نقش این اولین گالری دوران مدرن در معادلات صحنه‌ی هنر آن روزگار است که به نمایش این آثار و مفهوم گالری هویتی مستقل بخشید. این هویت مستقل و تقابل آن با جریان رسمی حاکم بر صحنه‌ی هنر زمانه، ویژگی و وجه مشخصه‌ی این گالری بود که به عنوان یک ویژگی بارز تا به امروز هویت بخش بسیاری از گالری‌ها است.

دوران روئل به دلیل مشکلات مالی و ناتوانی در فروش آثار ناگزیر نمایش آثاری، در سایر شهرهای اروپا و آمریکا برگزار می‌کرد که در نهایت اشتیاق کلکسیونرهای آمریکایی سبب شد تا در سال 1888 گالری جدیدی در نیویورک دائر نماید. بدین ترتیب حرفه‌ی گالری‌داری و مکانی به نام گالری جای خود را در عرصه‌ی هنرهای تجسمی باز نمود.

اگرچه گالری‌ها در طی یک صد و اندی سال گذشته به طرز چشم‌گیری رشد کمی و کیفی داشته‌اند و بنا به اقتضائات زمانی و مکانی، ویژگی‌هایی درخور آن نیازها یافته‌اند اما هم‌چنان می‌توان این گونه‌گونی را با توجه به مفاهیم تاریخی پیش‌گفته توضیح داد. پس ناگزیر باید به تبیین این مفاهیم در بستر دوران معاصر پرداخت.

دلالی آثار هنری امروزه یک حرفه‌ی شناخته شده و صاحب احترام در حوزه‌‌ی هنرهای تجسمی است. چرا که دلال امروزی نیاز به گستره‌ی وسیعی از دانش در حوزه‌های گوناگون اقتصاد و هنر، آگاهی از معادلات پیچیده‌ی بازار هنر و در نهایت شبکه‌ی بسیار گسترده‌ای از ارتباطات با هنرمندان، خریداران، گالری‌داران، کلکسیونرها و ... دارد.

هنرهای تجسمی در دوران معاصر

صحنه‌ی هنرهای تجسمی معاصر در شکل ساده‌ی خود میزبان حامیان، دلالان، هنرمندان، خریداران و گالری ها است. (تاکید بر شکل ساده از آن جا است که بسیاری از تخصص‌ها و افراد و نهادهای دیگر مثلا موزه‌ها، کیوریتورها، منتقدین و غیره که اتفاقا بسیار هم تاثیرگذار هستند باید در این لیست قرار گیرند اما این صورت ساده شده در پیش‌برد روند نوشتار و هدف آن یعنی تمرکز بر نقش گالری‌ها، راه‌گشا است.) اگر در پایان قرن نوزدهم انحصار کلیسا و دربار در حوزه‌ی ثروت و دانش از هم گسست و در طیف وسیع‌تری از طبقات اجتماعی و نهادهای آکادمیک خود را بازتولید کرد و در نهایت بخشی از این اختیارات را به نهاد نوپای گالری واگذار نمود، در دوران معاصر این طیف به مدد برخورداری عده‌ی وسیع‌تری از این تنعمات به سادگی قابل جمع کردن در زیر واژگانی محدود و مشخص نیست. نهادهای مدنی، کمپانی‌های بزرگ، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی با دیدگاه‌هایی یک‌سره متفاوت و متناقض، نهادهای سیاسی با اهداف فرهنگی یا ایدئولوژیک، افراد حقیقی و حقوقی، موزه‌ها... و در نهایت برخی از گالری‌ها، همه و همه در زیر مجموعه‌ی این بازیگران قرار می‌گیرند که پرداختن به تمامی آن‌ها از حوصله‌ی این نوشتار خارج است. اما کارکرد و وظایف برخی از مهم‌ترین این نقش‌آفرینان را می‌توان اجمالا برشمرد.

نقش‌آفرینان عرصه‌ی تبادل آثار هنری

دلالی آثار هنری امروزه یک حرفه‌ی شناخته شده و صاحب احترام در حوزه‌‌ی هنرهای تجسمی است. چرا که دلال امروزی نیاز به گستره‌ی وسیعی از دانش در حوزه‌های گوناگون اقتصاد و هنر، آگاهی از معادلات پیچیده‌ی بازار هنر و در نهایت شبکه‌ی بسیار گسترده‌ای از ارتباطات با هنرمندان، خریداران، گالری‌داران، کلکسیونرها و ... دارد.

در عصر ارتباطات، هنرمندان نیز از امکاناتی برخوردار شده‌اند که تا دو دهه‌ی پیش قابل تصور نبود. امروزه هنرمندان از طریق شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌ی جهانی اینترنت هم در نمایش و معرفی آثار خود و هم در ارتباط با خریداران و دلالان، توانمندتر از هر دوره‌ی دیگری در تاریخ هنر گشته‌اند که این خود برخی از ویژگی‌های بدیهی و سطحی سایر نهادها از جمله گالری‌ها را به چالشی جدی می‌کشد.

خریداران و کلکسیونرهای آثار هنری نیز از این قائده مستثنی نیستند و با توجه به امکانات یاد شده هم قدرت انتخاب وسیع‌تری دارند و هم امکان ارتباطی بی‌واسطه‌تر.

در نهایت گالری‌های معاصر برتابنده و نمود بیرونی تعامل میان این بازیگران صحنه هستند و چنان که پیدا است این شبکه‌ی پیچیده از ارتباط و تعامل در بسترهای گونه‌گون تاریخی و اجتماعی، خود را در گستره‌ای از ویژگی‌ها نمایان می‌کنند که تعریف کننده‌ی نقش گالری‌ها است. این ویژگی‌ها اگر در اواخر قرن نوزدهم و برای مثال در گالری دوران روئل استقلال از نهادهای تثبیت شده و نمایندگی جریان‌های نو بود؛ در طول یک قرن اخیر به سبب تعدد، منجر به دسته‌بندی‌های متمایز کننده‌ای در میان گالری‌ها شده است. گو این‌که با توجه سیر سریع رخدادها و در پی آن اقتضائات جدید که منجر به جهت‌گیری‌های نو می‌شوند نمی‌توان آن‌چه را که در پی و در توضیح انواع گالری‌ها با توجه به نقش و ویژگی آن‌ها می‌آید مطلق و کامل انگاشت. اما این صورت‌بندی بسیار کلی می‌تواند پاسخ به پرسش ابتدای نوشتار را روشن‌تر کند.

گالری ها در جهان معاصر

امروزه می‌توان گالری‌ها را به دو دسته‌ی کلی عمومی و خصوصی تقسیم نمود. گالری‌های عمومی معمولا گالری‌هایی غیرانتفاعی هستند که در تملک نهادهای عمومی یا دولتی قرار دارند و بنا بر همین خصیصه غالبا ویترین جریان‌های پذیرفته شده‌ی هنری هستند که می‌توانند به صورت نمایشگاه‌های دوره‌ای و یا کلکسیون دائم به نمایش درآیند و بسته به نگاه و تعریف، نقش موزه‌ی هنرهای تجسمی را نیز ایفا می‌نمایند.

گالری‌های خصوصی گالری‌هایی هستند که توسط افراد حقیقی یا حقوقی اداره می‌شوند. این دسته از گالری‌ها خلف گالری‌های اولیه در پایان قرن نوزدهم محسوب می‌شوند و مباحث این نوشتار معطوف به آن‌ها است و تا بدین جا در این نوشتار، مراد از واژه‌ی «گالری» در واقع «گالری خصوصی» بوده است. این دسته از گالری‌ها گاه بر اساس گردانندگان آن تعریف می‌شوند به عنوان مثال، گالری‌های هنرمندگردان که توسط یک یا چند هنرمند اداره می‌شوند و معمولا محلی است برای معرفی تفکر هنرمندان به واسطه‌ی نمایش آثار خود یا هم‌فکران خود. این دسته از گالری‌ها الزاما محل خرید و فروش آثار نیستند و این امر می‌تواند در خارج از محیط گالری اتفاق بیفتد. گالری‌های هنرمندگردان بسته به نوع تفکر گردانندگان آن می‌تواند در شکل و کارکرد، اهدافی بسیار متنوع و متفاوت را پی بگیرد.

دسته‌ای دیگر از گالری‌ها بر اساس رویکرد خود به جریانات نوین هنری تعریف می‌شوند. در این دسته از گالری‌ها، طیف نمایش آثار می‌تواند بر اساس هم‌راهی تا ضدیت با جریانات نو گسترده باشد. این گالری‌ها نیز الزاما محلی برای خرید و فروش آثار نیستند و تبادلات مالی بیش‌تر در جهت حمایت از جریان‌های فکری و هنری مورد نظر اتفاق می‌افتد.

نوع دیگری از گالری‌های خصوصی گالری‌هایی هستند که تمرکز آن‌ها بر خرید و فروش آثار هنری است و نمایش آثار در آن‌ها بیش‌تر بر اساس تقاضای بازار است. بدین ترتیب در دوره‌های زمانی متفاوت، رویکرد آن‌ها در نمایش آثار جریان‌های هنری هم تابعی از روابط اقتصادی حاکم بر بازار هنر است. اگر در گونه‌های دیگر این موسسات (گالری‌ها) تعاملات جنبه‌ی هنری و فکری دارد در این گونه از گالری‌ها تعاملات اقتصادی اساس شکل‌گیری نمایش آثار است.

در دو دهه‌ی گذشته شکل دیگری از گالری‌ها یعنی گالری‌های آنلاین نیز پا به این عرصه گذاشته‌اند که با توجه به گسترش و کارکردهای متفاوت و گوناگون آن‌ها نمی‌توانند نادیده انگاشته شوند. در یک نگاه کلی این گونه از گالری‌ها شکل مجازی گونه‌های دیگر گالری‌ها هستند با این تفاوت که در دست‌رسی، ارائه و خدمات محدودیت‌های پیشین را ندارند و البته هر روز بر ویژگی‌های کارکردی آن‌ها افزوده می‌شود و این سبب می‌شود که بررسی جامع آن‌ها دشوار شود. با نگاه به همین چندگونه‌ی معدود می‌توان نتیجه گرفت که شکل تعاملات و نقش‌ها در گالری‌های معاصر به سادگی در زیر یکی از واژگان هنری یا اقتصادی قابل تعریف نیست. بل‌که هم‌واره با نسبت‌های متفاوتی از جهت‌گیری‌های اقتصادی و هنری در این موسسات روبه‌رو هستیم که می‌تواند تعداد گونه‌های پیش‌گفته را از شمارش خارج کند. هم‌چنین این واقعیت روشن‌تر می‌شود که برخلاف باور عموم، گالری‌ها صرفا محلی برای نمایش و خرید و فروش آثار نیستند بل‌که کارکردی بسیار متفاوت و نقشی بسیار تاثیرگذارتر دارند که اتفاقا از زمان پیدایش شکل نوین آن‌ها از اهداف و کارکرد‌های اصلی این نهاد بوده است و تا به امروز نیز این رویکرد ادامه دارد. گالری پل دوران روئل هم صرفا به عنوان محلی برای نمایش آثاری از هنرمندانی خارج از عرف تاسیس نشد، زیرا این هنرمندان پیش و پس از گالری دوران روئل هموار امکان نمایش آثارشان را داشتند. به عنوان مثال تالار مردودین و آتلیه نادار هنرمند عکاس.

 

گالري اُ

خیابان استاد نجات الهی ,کوچه خسرو پلاک 46
همراهی با هنرمندان در زير و بم ماجراجویی‌هایشان رويايى است كه به حقيقت پیوند می‌خورد. ” ارکیده درودی”  اُ گالری به مديريت اركيده درودی ، در پاييز ١٣٩٣ درهای خود را در قلب تهران بر روی مخاطبين گشود.  گالرى برآنست تا با معرفی آثار هنرمندان جوان و نوپا به بازار عمده‌ی هنر در سطحی منطقه‌ای و نيز بين‌المللی، جايگاهی درخور برای آنان يافته و از طريق همكاری نزدیک با صاحبنظران عرصه‌ی هنر، به نمايش آثاری ممتاز بپردازد كه بازگو كننده‌ی فرهنگ و نگرش خالق خود باشند. گالری شنبه ها تعطیل است.         ...

گالری آب /‌ انبار

خیابان انقلاب دروازه دولت خیابان خاقانی کوچه روشن منش پلاک 2
گالری روز های شنبه تعطیل است. ...

گالري 26

خیابان فرمانیه, بعد از دیباجی شمالی، خیابان سنبل، پلاک ۲۶
closed on saturday With our passion for art and our deeply-rooted love for the community and the country we grew up in, we are pleased to announce that Gallery 26 has opened in the northern part of Tehran. Our mission is to support and promote emerging Iranian artists, whose work is of high quality, and to provide an appealing venue for established artists through the creation of an environment of learning, enrichment, and inspiration. With contemporary Iranian art playing an ever-increasing role in the global art scene, Gallery 26 is committed to stimulating cultural exchange and discussions among those interested in the arts as well as increasing the understanding and appreciation of the role of fine arts in the changing world. We are dedicated to introducing a fine ensemble of ...

گالري 7 ثمر

خیابان مطهری خیابان کوه نور کوچه پنجم پلاک 8
درباره ما  گالری «هفت ثمر» درسال ۱۳۷۲ افتتاح گردید و فعالیت خود را در هفتم خردادماه ۱۳۷۳ با برپایی نمایشگاهی از تاپیستری های «لی لا ثمری» آغاز نمود. «هفت ثمر» توسط «لادن ...

گالری AG

خیابان زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی خیابان پسیان پلاک 3
  Ag Galerie is a privately owned space wholly devoted to exhibiting contemporary works of art photography by established Iranian artists. We support creating an artistic dialog between artists from Iran and elsewhere and we will therefore be inviting renowned international artists to present their works at our galerie. Our aim is to also raise the standards of the presentation of photography through proper archival printing and framing methods. To this end, we have established our own in-house digital printing lab with the finest and most sophisticated of facilities. Opening in January 2015 in a restored 1960’s villa in the northern part of Tehran, our goal will be to raise the awareness and appreciation for this art-form through exhibitions, art fairs and publications. ...

گالری W01

خیابان انقلاب دروازه دولت خیابان خاقانی پلاک 28
W01 is the smallest gallery of Tehran with its focus on the secondary art market only. We exhibit one single artwork per exhibition. Unsold artworks will be archived in our website for future sales. To discuss our current, past and future exhibitions, you can refer to our contact information “Open the door, turn on the light, install a work and become the curator you’ve always imagined you could be by organizing your own personal gallery program”The Wrong Gallery was the smallest exhibition space in New York City, which was composed of merely a glass door and a one metre of space.It launched in 2002 at 516A1/2 West 20th Street in Chelsea, NYC and featured works by Lawrence Weiner, Elizabeth Peyton, Paul McCarthy, Shirana Shahbazi and over thirty other artists. A jab at ...

گالري آبي

خبابان دولت , خیابان دیباجی جنوبی, کوچه مژگان, پلاک 41
گالری آبیگالری آبی در اردیبهشت ۱۳۹۳ با مدیریت «سوگند منانی» گشایش یافت. گالری مورد  بازسازی  قرار گرفت و معماری داخلی آن برنده جایزه معمار در سال ۱۳۹۲ شده است. رویکرد گالری آبی ...

گالري آتبین

خیابان ولیعصر نرسیده به چهار راه پارک وی کوجه خاکزاد پلاک 42
ABOUT us   Atbin art gallery was founded in the summer of 2000 with the idea and objective of promoting young Iranian talents in the fields of visual arts. Believing in the creative potentials, outstanding power of imagination, pureness, technical capacity, and authenticity of sensuality of this new generation; this gallery has been ...

گالري آران

خیابان کریمخان ,خیابان خردمند شمالی, کوچه دی پلاک 12
Mission To create a forum for the promotion of the Iranian arts and Iranian contemporary artists; To establish a center for the promotion of artistic exchanges between South-west Asian, North African, and South-east Asian nations; To encourage dialogue between artists, critics, collectors, and public; To sponsor original artistic ideas and projects. ...

گالری آران پلاس

خیابان ولیعصر, حد فاصل محمودیه و زعفرانیه ,پاساژ رولکس
Mission To create a forum for the promotion of the Iranian arts and Iranian contemporary artists; To establish a center for the promotion of artistic exchanges between South-west Asian, North African, and South-east Asian nations; To encourage dialogue between artists, critics, collectors, and public; To sponsor original artistic ideas and ...

نگارخانه آرته

میدان ونک خیابان ملاصدرا شیراز جنوبی بلوار علیخانی 20 متری گلستان 12 متری دوم پلاک 3
نگارخانه آرته ...

گالري اعتماد

نیاوران ,میدان یاسر, خیابان صادقی قمی ,کوچه بوکان , پلاک 4
closed on mondays in 2002, Etemad Gallery, was established in Tehran by Mina and Amir Hossein Etemad. Mina Etemad, a pioneer of contemporary art in Iran, was amongst the first to join the Tehran Museum of Contemporary Art. She was instrumental in helping to position Iran as one of the biggest collectors of western art during the 1970's in the middle east.   The gallery is committed to raising the profile of Iranian contemporary art by featuring emerging and established artists. The works exhibited range from abstraction to figuration, with adherence to innovative techniques and aesthetic styles. Today, Iran’s emerging contemporary art scene challenges stereotypes of a society mired in tradition. Young avant-garde artists find inspiration in often complex and interwoven ...

گالري اعتماد چهار

خیابان نیاوران ,خیابان دلشاد, پلاک 161
closed on mondays in 2002, Etemad Gallery, was established in Tehran by Mina and Amir Hossein Etemad. Mina Etemad, a pioneer of contemporary art in Iran, was amongst the first to join the Tehran Museum of Contemporary Art. She was instrumental in helping to position Iran as one of the biggest collectors of western art during the 1970's in the middle east.   The gallery is committed to raising the profile of Iranian contemporary art by featuring emerging and established artists. The works exhibited range from abstraction to figuration, with adherence to innovative techniques and aesthetic styles. Today, Iran’s emerging contemporary art scene challenges stereotypes of a society mired in tradition. Young avant-garde artists find inspiration in often complex and interwoven ...

گالری اعتماد سه

نیاوران ,خیابان باهنر ,نبش خیابان دلشاد ,پلاک 161
close on mondays   In 2002, Etemad Gallery, was established in Tehran by Mina and Amir Hossein Etemad.Mina Etemad, a pioneer of contemporary art in Iran, was amongst the first to join the Tehran Museum of Contemporary Art. She was instrumental in helping to position Iran as one of the biggest collectors of western art during the 1970's in the middle east.   The gallery is committed to raising the profile of Iranian contemporary art by featuring emerging and established artists. The works exhibited range from abstraction to figuration, with adherence to innovative techniques and aesthetic styles. Today, Iran’s emerging contemporary art scene challenges stereotypes of a society mired in tradition. Young avant-garde artists find inspiration in often complex and ...

گالري افرند

یوسف آباد ,خیابان جهان آرا ,کوچه 19 ,پلاک 48
نگارخانه افرند در سال 1369 به مدريت رويا مشعوف و با همكاري هنرمندان مختلف فعاليت خود را آغاز كرد. اين گالري تاكنون آثار بيش از 100 هنرمند ارزنده را در زمينه عكاسي.نقاشي.طراحي.مجسمه سازي.سفالگري.سراميك و ... به نمايش گذاشته است. ...

نگار خانه آن

خیابان ونک, خیابان سئول ,بالاتر از کوچه ماهتاب , پلاک 40
"نگارستان آن" اولین فضای خصوصی در تهران است که بمنظور نمایش هنر معاصر طراحی و ساخته شده است. مجموعه نگارستان شامل ساختمان گالری به مساحت خالص ۱۲۰ مترمربع و فضایی یکپارچه به ارتفاع ۵ متر است که با نورگیر سقفی, از نور طبیعی روز بهره می گیرد.   "نگارستان آن" که به پیشرفته ترین تکنولوژی مجهز شده است,  با ایجاد تجربه دیداری نوین تمامی شاخه های هنرهای تجسمی اعم از نقاشی, مجسمه, عکاسی,نمایش فیلم و چیدمان را فراهم می سازد.   "نگارستان آن" در ...

بنيان نگارستان آن

خیابان ونک , خیابان سئول, پلاک 44
closed on saturdays Aun Gallery is Tehran's first privately-owned art space designed and built to showcase contemporary art. The building offers 120 square meters of open exhibition space, a five-meter high ceiling and a paneled roof to provide maximum natural light. Aun Gallery allows for optimal exhibition of all types of art media (painting, ...

گالري ايده پارسي

خیابان شریعتی ,خیابان دولت, ماقبل سه راه نشاط ,کوچه اله وردی آذر ,پلاک 28
The “Persian Idea” established in 2008 and began its activity in the visual arts and then in 2013 established the Persian Idea Art gallery. Persian Idea Art gallery established to support Young creative artists and talent and provide an environment consort arts together .   مجموعه ایده پارسی در سال 1387 فعالیت خود را در زمینه هنرهای تجسمی آغاز نمود و پس از آن در سال 1392 گالری ایده پارسی را تاسیس کرد . گالری ایده پارسی در راستای  حمایت از هنرمندان و استعداد های جوان و ایجاد محیطی برای هم نشینی هنرها در کنار یکدیگر و ارایه خلاقه آثار هنرمندان تاسیس گردیده است .   ...

گالری ایگرگ

خیابان کریم خان زند ,خیابان ایرانشهر, خیابان مهاجر, پلاک 28
Gallery is closed on Saturdays. Igreg Art Studio founded by Lili Vakilian. The mission of the gallery is to promote and represent a kind of art, which is being widely neglected in the visual arts area of Iran’s contemporary art scene. The gallery has been active in presenting works of talented young Iranian artists, especially female ...

نگارخانه بهنام دهش‌پور

فرمانیه , خیابان دکتر لواسانی,خیابان فروردین ,کوچه مسجدی ,کوچه مرمری ,پلاک 13
معرفی موسسه خیریه بهنام دهش پور ، از سال ١٣٧٨ با برگزاری نمایشگاه آثار سیاه قلم و مرکب خانم نفیسه امدادی فعالیت خود را در زمینه نمایش آثار هنرهای تجسمی آغاز کرد. از آن زمان موسسه موفق گردید بیش از ٢٥ نمایشگاه و ٢ حراج بزرگ آثار هنری را برپا کند که تمامی عواید آن ها صرف ساخت بونکر (اتاق) دستگاه شتابدهنده با انرژی خطی پایین و تجهیزات آن شده است.خردادماه سال ١٣٩٣ موسسه موفق شد "نگارخانه بهنام" را در طبقه اول دفتر مرکزی خود افتتاح ...

گالری پروژه های آران

خیابان نوفل شاتو ,کوچه لولاگر ,پلاک 5
Mission To create a forum for the promotion of the Iranian arts and Iranian contemporary artists; To establish a center for the promotion of artistic exchanges between South-west Asian, North African, and South-east Asian nations; To encourage dialogue between artists, critics, collectors, and public; To sponsor original artistic ideas and projects. ...

گالري جرجاني

خیابان ولیعصر ,بالاتر از چهارراه پارک وی ,خیابان خیام ,پلاک 4
گالري جرجاني گالری شنبه ها بسته میباشند. ...

گالري خاک تهران

خیابان شریعتی ,دو راهی قلهک ,خیابان بصیری ,کوچه ژیلا ,پلاک یک
saturdays is close.Established in 2002 and directed by Mandana Farahmand Pooya, Khak Gallery is one of Tehran’s distinguished art galleries, with a solid background in visual and contemporary artsThe gallery organizes monthly exhibitions throughout the year, ranging from photography and painting to installation and performance. Many of the past cutting-edge events have been received by the Iranian art community and critics as being sharply insightful and challenging contributing to a better understanding of the idea of curatorship and supportive for the growing art market in Tehran.     The gallery regularly features works by prominent artists but is also open to exceptional young artists acting as a venue for showcasing emerging talents.Our mission is to create ...

گالري خانه‌ هنرمندان

خیابان طالقانی , خیابان فرصت ,ضلع جنوبی باغ هنرمندان
خانه هنرمندان ایراناز ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادخانه هنرمندان ایران مجموعه‌ای فرهنگی و هنری است که در پارک هنرمندان تهران واقع در خیابان ایرانشهر قرار دارد. فعالیتهای خانه هنرمندان ایران نمایش فیلم، تئاتر و تله تئاتر، برگزاری نمایشگاه‌های هنرهای تجسمی نظیر نقاشی، گرافیک، عکس و مجسمه، اجرای کنسرت‌های موسیقی و سخنرانی اختصاص داردو نیز محل دبیرخانهٔ صنف‌های هنری ایران استاعضای هیات موسس خانهٔ هنرمندان ایران عبارتند از: ...

گالري خاورميانه

خیابان افریقا , بالاتر از بلوار اسفندیار ,خیابان تور ,پلاک 17
گالري خاورميانه ...
https://gpex.ir

چهره ها و کسب و کارهای برتر / مصاحبه ها و مقالات برگزیده