علیرضامنصوریان چهره برتر کسب و کار

علیرضامنصوریان چهره برتر کسب و کار

تدوین : توسط کارشناس تولید محتوی

بازدید : 1847

بدون شک منصوریان یکی از اسطوره‏های تاریخ باشگاه استقلال در میان هواداران این تیم است.
علیرضا منصوریان در دی ماه ۱۳۵۰ در خیابان بلورسازی در محلّه ‏ای در جنوب تهران به دنیا آمد. از همان زمان کودکی به فوتبال علاقه داشت و به همراه دو دوست صمیمی خود (علی اکبریان و رضا شاهرودی) پا به عرصه باشگاهی گذاشت
فوتبال را به صورت رسمی و از سال ۱۳۶۶ در تیم بنیاد شهید تهران آغاز کرد و بعد از ۲،۳ سال بازی در این تیم برای خدمت مقدّس سربازی در سال ۱۳۷۰ به تیم فجرسپاه تهران پیوست.
پس از پایان خدمت سربازی و به دلیل درخشش در تیم فجر سپاه، در سال ۱۳۷۲ راهی تیم تازه تأسیس و متموّل پارس خودرو شد.
حضور ۲ ساله علی منصور در پارس خودرو و درخشش او به ویژه در دو بازی مرحله گروهی لیگ ۷۳ در مقابل استقلال، زمینه ساز دعوت از او توسّط یکی از ۲ باشگاه پرطرفدار پایتخت یعنی پیروزی شد.
این دعوت بنا به درخواست مهدی محمّد نبی مدیرعامل پارس خودرو که در ابتدای سال ۱۳۷۴ به عنوان قائم مقام باشگاه پیروزی انتخاب شده بود صورت گرفت. علیرضا به اتّفاق دوست دوران نوجوانی خود رضا شاهرودی که ۲ سال قبل به پرسپولیس پیوسته بود بر سر تمرینات پیروزی حاضر شد ولی مورد توجّه سرمربی وقت این تیم (یورگن گده) قرار نگرفت.
علیرضا ناامید از این اتّفاق بود و به گفته خودش (در مصاحبه‏ای که چند وقت پیش در یکی از برنامه‏های سیما داشت) قصد عزیمت به ژاپن برای کار کردن را داشت که تلفن منزلشان زنگ می‏خورد! فرد مورد نظر خودش را امیر قلعه‏نوعی کاپیتان وقت استقلال معرفی می‏کند؛ علیرضا ابتدا این موضوع را یک شوخی بچّه‏گ انه از طرف بچّه محلّی‏ هایش می‏دانست و خیلی تلفن را جدّی نگرفت ولی لحن محکم طرف پشت تلفن نشان می‏داد این همان امیر قلعه نوعی کاپیتان پرآوازه و ملّی پوش استقلال هست. قرار ملاقات گذاشته شد و قرار شد علیرضا منصوریان که بسیار از این اتّفاق ذوق زده شده بود و در واقع آن را باور نمی‏کرد به همراه امیر (که حالا دیگر به شخصیّت محبوب منصوریان تبدیل شده بود) به کارخانه یخ سازی نصرالله عبداللّهی (سرمربی وقت استقلال) بروند تا او علیرضا را تأیید کند.
بعد از قرار ملاقات در کارخانه، قرار شد منصوریان در تست فنّی تیم شرکت کند تا بتواند در صورت قبولی با استقلال قرارداد ببندد.
در تست فنّی، علیرضای پرانگیزه که این فرصت را بزرگترین شانس زندگیش می‏دانست چنان عالی ظاهر شد که در همان ملاقات اوّل نصرالله عبداللّهی به اولیایی (مدیرعامل وقت) گفت که سریعا با این پسر قرارداد ببندید.
قرارداد بسته شد و علیرضا پا به تیم محبوب دوران کودکی خود (به گفته خودش) گذاشت (اگرچه که برادرش محمّدرضا که پرسپولیسی است می‏گوید : علیرضا در بچّگی همچون او پرسپولیسی بوده است
آن سال به سختی برای استقلال شروع شد ولی این سختی از طرفی برای آبدیده شدن و حسّ مسئولیّت پذیری علی منصور خوب بود.
به دلیل حوادث بازی گذشته داربی، ۲ عنصر مهمّ خط میانی استقلال (قلعه نوعی و فکری جویباری) محروم بودند و این وظیفه منصوریان را بیشتر می‏کرد امّا علی منصور در همان بازی اوّل با برق نشان داد یک خرید متفاوت نسبت به دیگر خریدهای استقلال است.
بعد از بازی با برق و شکست استقلال آن‏هم در تهران، نصرالله عبداللّهی استعفا داد و این اوضاع آشفته استقلال را آشفته‏تر می‏کرد! در این میان بازی با کشاورز که یکی از بهترین تیم‏های لیگ بود فرا رسید! بازی‏ای که می‏شود آن را تولّد علیرضا منصوریان در فوتبال ایران دانست.
بازی بی‏نقص او در مرکز خط میانی و در مصاف با کریم باقری هافبک ملّی پوش کشاورز و زدن یک گل زیبا از فاصله ۳۰ متری او را به فوتبال ایران شناساند.
بعد از این بازی اسم او بر سر زبان‏ها افتاد و پوسترهای قد و نیم قدّ او بود که بر روی جلد روزنامه‏ها می‏رفت. بعد از این بازی، او به لیدر استقلال در میانه میدان تبدیل شد و حتّی در ادامه لیگ بازگشت امیر قلعه نوعی کاپیتان ملّی پوش و سرشناس استقلال و آمدن بهروز پرورش‏خواه سرشناس نیز نتوانست بازی منصوریان را در سایه قرار دهد.
در فاصله بعد از بازی با کشاورز تا بازی با شموشک که هفته بعد بود، مرد پرافتخار سرمربّی‏گری استقلال یعنی منصور پورحیدری بعد از ۴ فصل به همراه یار همیشگی‏اش پرویز مظلومی به استقلال بازگشت. با آمدن پورحیدری، بازی‏های درخشان و گل‏های زیبای علیرضا منصوریان یکی یکی از راه می‏رسیدند و حضور او با بازگشت امیر قلعه نوعی و اضافه شدن بهروز پرورش‏خواه، یک خطّ میانی رعب‏آور را برای استقلال به وجود آورده بود.
در اواسط نیم‏فصل اوّل لیگ بود که همه او را بهترین بازیکن لیگ می‏دانستند و بدین ترتیب او از سوی مجید جلالی به تیم ملّی ارتش ایران برای شرکت در مسابقات ارتش‏های جهان دعوت شد.
درخشش او و دیگر بازیکنان تیم ملّی ارتش از قبیل کریم باقری، مهدی پاشازاده، علی دائی، حمید مطهّری، مهرداد میناوند و هاشم حیدری زمینه نائب قهرمانی تیم ملّی ارتش ایران را در مسابقات ارتش‏های جهان رقم زد و این نخستین افتخار دوران بازیگری او بود.
در بازگشت به لیگ درخشش او ادامه داشت تا هفته پانزدهم ... در هفته ۱۵ بود که استثنائی‏ترین گل تاریخ فوتبال ایران (تا آن موقع) به ثمر رسید.
بازی استقلال و پاس بود که هجوم استقلال به سمت دروازه پاس با دفع توپ سیّد هادی طباطبائی دروازه‏بان پاس همراه شد. این توپ در فاصله ۴۰ متری دروازه و در حالی‏که هنوز به زمین نرسیده بود به منصوریان رسید و او در حالی‏که نمی‏خواست این فرصت را از دست بدهد بی درنگ به توپ ضربه زد و توپ در میان حیرت همه حاضرین به درون چهارچوب طباطبائی رفت. به قدری این گل زیبا بود که حتّی سیّد هادی طباطبائی هم به پاس زیبایی این گل برای منصوریان دست زد.
درخشش منصوریان باعث شد که استقلال کم ستاره عنوان سومی لیگ را تصاحب کرده و در جام حذفی نیز راهی فینال شود.
ولی لیگ ۷۴ یک حادثه تلخ نیز برای او در پی داشت که به بازی دور برگشت با آرارات برمی‏گشت؛ در این بازی علیرضا در کنار نقطه کرنر یک خطای بی مورد روی سامسون پطروسیان مدافع نفوذ کرده آرارات انجام داد. این خطا سبب اخطار گرفتن او شد. با گرفتن این اخطار، منصوریان که به خوش اخلاقی معروف بود از خود بی‏خود شده و به سمت داور بازی رفت؛ حتّی قلعه نوعی و بزیک (بازیکن آرارات) هم نتوانستند او را آرام کنند. البتّه این خشم او بی دلیل نبود؛ بله، او بازی حسّاس داربی را در دور برگشت از دست داده بود.
به هر حال لیگ ۷۴ با تمامی حوادثش برای او پایان یافت و در اواخر سال ۷۴ بود که او شاهد ۲ اتّفاق مهم در زندگیش شد؛ اوّلین اتّفاق، انتخاب او به عنوان مرد سال فوتبال ایران بود و اتّفاق دیگر که برای او خوشحال کننده‏تر بود، به دعوت او به تیم ملّی برمی‏گشت و جالب این‏که یک پیراهن معروف به او رسید. پیراهن شماره هفت که بر تن بزرگانی مانند علی جبّاری، علی پروین، مجید نامجو مطلق و ... بود به علی منصور رسید و این اهمّیّت علیرضا منصوریان در آن زمان را می‏رساند، ولی او به دلیل مصدومیّت، اغلب بازی‏های دوستانه تیم ملّی را از دست داد و تنها برای مرحله مقدّماتی جام ملّت‏های آسیا آماده شد.
در بازی‏های دور رفت او معمولا به خاطر همان مصدومیّت نیمکت نشین بود ولی در بازی اوّل دور برگشت و در مقابل سریلانکا او وارد ترکیب ثابت تیم ملی شد و جالب این‏که اوّلین گل ملّی او نیز در همین بازی به ثمر رسید و نکته جالب‏تر این‏که این گل با پاس زیبای کاپیتان آن روز تیم ملّی و دوست صمیمی او (امیر قلعه نوعی) به ثمر رسید.
از این بازی بود که علی منصور جای ثابت خود را در ترکیب تیم ملی باز کرد، هرچند که هیچ‏گاه آن درخشش استقلال را در تیم ملّی نداشت.
قبل از شروع لیگ ۷۵ و در تقسیم پیراهن‏ها، پیراهن شماره ۱۰ استقلال که بر تن ایمان عالمی سفر کرده به تایلند بود به او رسید و او دیگر به واقع به ستاره اوّل استقلال تبدیل شد.
بازی‏های زیبای او در لیگ ۷۵ هم ادامه یافت ولی حواس مسئولان استقلال در همان آغاز این لیگ به ۲ بازی حسّاس دوخته شده بود؛ این دو بازی، بازی با برق در فینال جام حذفی بود که از فصل قبل باقی مانده بود. در بازی رفت فینال، علیرضا مثل همیشه یکی از مؤثّرترین بازیکنان استقلال بود و موفّق شد که گل سوم استقلال را نیز وارد دروازه برق کند. استقلال ۳-۱ برق را در شیراز برد و آماده گرفتن جام در تهران و در بازی‏ای شد که یک هفته بعد برگزار می‏شد.
در بازی برگشت یک اتّفاق جالب افتاد. در حالی‏که استقلال با ۲ گل امیر قلعه نوعی بازی را برده بود در دقیقه ۸۸ و به دنبال اخراج بهزاد غلامپور و از آن‏جا که استقلال هر ۳ تعویضش را نیز انجام داده بود، علیرضا منصوریان برای دقایقی درون دروازه رفت.
بدین ترتیب استقلال با درخشش منصوریان و سایر بازیکنان، نماینده دوم ایران این بار در جام در جام باشگاه‏های آسیا بود.
درخشش علیرضا در لیگ ادامه داشت تا بازی با نوف باخور( نوبهار) در مرحله اوّل جام در جام باشگاه‏های آسیا فرا رسید. استقلال در تاشکند بازی را با ۴ گل واگذار کرد و در عوض این ۴ گل، فقط یک‏بار عبدالصّمد مرفاوی موّفق به باز کردن دروازه تیم ازبکی شد. بازی برگشت یک هفته بعد در تهران برگزار می‏شد و استقلال در تهران به نتیجه ۳-۰ یا بیشتر برای صعود به مرحله بعد احتیاج داشت. استادیوم آزادی کیپ تا کیپ پر از استقلالی و البتّه پرسپولیسی‏هایی بود که از آن‏جا که هواداران استقلال در بازی پرسپولیس در برابر آلیما به حمایت تیم متبوع آن‏ها آمده بودند، به هواخواهی استقلال به آزادی رفته بودند.
بازی با حملات پردامنه استقلال آغاز شد و در همان نیم ساعت نخست، پنالتی صادق ورمزیار (که یکی از به یادماندنی ترین بازی‏هایش را به نمایش گذاشت) و ضربه سر عبدالصّمد مرفاوی حساب کار را ۲-۰ کرد؛ بنابر این استقلال فقط به یک گل دیگر احتیاج داشت ولی هرچه می‏زد به در بسته می‏خورد تا دقیقه ۸۰. در این دقیقه نفوذ ورمزیار به درون محوّطه جریمه با خطای مدافعان ازبک همراه بود. خود ورمزیار پشت توپ ایستاد ولی ضربه بد او را دروازه بان ازبک با پا دفع کرد امّا در برگشت این علیرضا منصوریان بود که مثل پلنگ به توپ رسید و تیر خلاص را شلیک کرد و با زدن گل سوم، استادیوم را منفجر کرد.
بدین ترتیب، منصوریان از سوی هواداران و روزنامه‏ها فرشته نجات استقلال لقب گرفت ولی این مسابقه زیاد برای استقلال آمد نداشت چون بعد از این بازی سیر نزولی این تیم شروع شد. در مهرماه این سیر نزولی سرانجام تبدیل به تحولات بسیاری شد.
پس از شکست روز ۲۷ مهر در داربی و به دنبال ۲ پیروزی در مرحله ۴/۱ نهایی جام در جام آسیا در مقابل اورداباسی قراقستان و صعود استقلال به نیمه نهایی، باشگاه استقلال دستخوش تغییر و تحوّلاتی شد و در اوّلین گام علی فتح‏الله زاده جانشین سیّد محمّدکاظم اولیایی در سمت مدیرعاملی شد.
فتح‏الله زاده ناشناخته که از آشنایان نزدیک علی آقامحمّدی عضو پرنفوذ کشوری و هیئت مدیره استقلال بود، بی‏درنگ ناصر حجازی را جانشین منصور پورحیدری کرد تا استقلال را در مرحله نیمه نهایی جام در جام باشگاه‏های آسیا در عربستان سعودی رهبری کند.
بازی نیمه نهایی با الهلال و در حضور ۷۰ هزار تماشاگر متعصّب سعودی در ریاض بود. بازی با حملات الهلال و مقاومت استقلال در وقت‏های قانونی و اضافی ۰-۰ شد و ضیافت پنالتی‏ها برنده بازی را تعیین می‏کرد؛ ولی در ضربات پنالتی بخت یار استقلال نبود و هرچند علیرضا ضربه پنجم را وارد دروازه کرد ولی استقلال با شکست ۶-۵ در ضربات پنالتی از راهیابی به فینال مسابقات بازماند.
در دیدار رده بندی هم ۱-۰ به تیمی ژاپنی باخت و بدین ترتیب ماحصل حضور سرمربی جدید،کسب عنوان چهارم جام در جام باشگاه‏های آسیا بود.
بعد از این مسابقات، علیرضا به عنوان تک نماینده استقلال به اردوی تیم ملّی رفت تا مهیّای حضور در جام ملّت‏هایی شود که یک ماه بعد برگزار می‏شد.
در بازی اوّل و دوم او فقط یک نیمکت نشین بود، بعد از این ۲ بازی اوضاع تیم بسیار آشفته بود و انتقادها از مایلی‏کهن شروع شده بود؛ بنابر این مایلی کهن به توصیه مشاورانش در دبی (که مهاجرانی یکی از آن‏ها بود) گوش کرده و تغییراتی در تیم ملّی به وجود آورد.
این تغییرات آوردن کریم باقری از خطّ دفاعی به مرکز خطّ میانی و حضور علیرضا منصوریان و خداداد عزیزی در ترکیب ثابت بود. بنابراین در بازی آخر مرحله مقدّماتی در مقابل عربستان آن مثلّث معروف خطّ میانی متشکّل از باقری، استیلی و منصوریان و زوج طلایی عزیزی-دائی شکل گرفت.
پدید آمدن این تغییرات سبب بازی‏های زیبای آن تیم و بردهای پرگل در مقابل عربستان (در دور مقدّماتی) و کره جنوبی در مرحله ۴/۱ نهائی شد. ماحصل این تغییرات،کسب عنوان سوم جام ملّت‏های آسیا بود. عنوانی که فوتبال مرده ایران را بعد از قهرمانی سال ۹۰ مجددا به سطح اوّل آسیا برگرداند.
در بازگشت به استقلال ولی دیگر منصوریان آن بازیکن سابق نبود. تغییرات فنّی استقلال که بعضا مورد قبول منصوریان نبود و نتایج ضعیف این تیم باعث شد که منصوریان نیز آن درخشش سابق را نداشته باشد.
منصوریان و بسیاری دیگر از بازیکنان همچنان هواخواه پورحیدری بودند و این امر برای حجازی قابل تحمّل نبود امّا حکایت بازی با ماشین سازی دیدنی بود.
بازی با ماشین سازی برای منصوریان در طول ۲ سال حضورش مثل بازی با آرارات یک تراژدی بود. در حالی‏که استقلال با درخشش علیرضا اکبرپور مهاجم ماشین سازی، تا دقیقه ۹۰ با حساب ۲-۱ به ماشین سازی باخته بود به دنبال خطای مدافعان ماشین سازی در دقیقه ۹۰، استقلال صاحب یک ضربه پنالتی شد. به دستور حجازی، منصوریان پشت توپ ایستاد ولی در کمال ناباوری ضربه‏اش با اختلاف بسیاری به اوت رفت! این ضربه از نظر حجازی، عمدی بود به طوری‏که زمینه خشم او را برانگیخت و منصوریان آماج تهمت‏های او قرار گرفت.
منصوریان که طاقت چنین چیزی را نداشت بی درنگ به اوّلین پیشنهاد خارجیش که از سوی بالیستر سنگاپور بود جواب مثبت داد و برای اوّلین بار طعم زندگی در غربت را چشید.
در سنگاپور دوباره او تبدیل به همان مرد انرژیک خطّ میانی شد. مردم سنگاپور نیز که از استقلال و منصوریان شناخت داشتند به بالیستر به دلیل رنگ آبی پیراهنش، استقلال سنگاپور می‏گفتند!
در خرداد ماه ۱۳۷۶ و برای مسابقات مقدّماتی جام جهانی او مجدّدا به ترکیب تیم ملّی بازگشت و بازی‏های زیبایی (بهترین بازی‏های ملّیش) را در سوریه و تهران به نمایش گذاشت و با درخشش او و سایر بازیکنان (به خصوص کریم باقری و علی دایی) تیم ایران راهی مرحله دوم مقدّماتی جام جهانی شد و منصوریان نیز به سنگاپور بازگشت تا خود را آماده حضور در مسابقات پیش رو کند.
در شهریور ماه مرحله دوم مقدّماتی جام جهانی شروع شد و او به همراه یارانش بازی‏ها را با برد کوبنده ۴-۲ در چین آغاز کردند. بازی‏های دور رفت تمام شد و تیم ایران با ۸ امتیاز در صدر جدول گروه ایستاد و شانس اوّل صعود لقب گرفت.
در بازی اوّل دور برگشت، درخشش عالی او و گل زیبایی که زد به همراه پاس گلی که به دائی داد زمینه ساز برد پرگل ۴-۱ ایران در مقابل چین شد و وقتی در شب هنگام، عربستان نزدیک‏ترین تعقیب‏کننده ایران در مقابل کویت شکست خورد با توجه به ایجاد فاصله ۴ امتیازی هر دو تیم، همه ایران را در جام جهانی می‏دیدند امّا بازی‏های بد تیم تازه شروع شده بود.
شاید بشود گفت غرور و شاید لجبازی مایلی کهن با ستاره‏ها (به خصوص خداداد عزیزی) کار را خراب کرد. خلاصه هر چه بود این فاصله ۴ امتیازی توسّط عربستان پر شد تا ایران برای شانس مجدّد تلاش کند.
بعد از مرحله گروهی مسابقات، مایلی کهن از سرمربّی‏گری تیم برکنار و ویرای برزیلی جانشینش شد. این تغییر گرچه برای عدّه‏ای از جمله خداداد خوب شد ولی برای علیرضا منصوریان زیاد جالب نبود. ویرا در ترکیب تیم تغییراتی داد و مهدوی کیا که در زمان مایلی کهن پیستون راست بود را به جمع سه هافبک وسط آورد. محرومیّت باقری نیز برای بازی برگشت با استرالیا تمام شده بود و با حضور مهدوی کیا، استیلی و باقری، منصوریان به روی نیمکت رفت امّا با این حال بازیکنان ایران در ملبورن حماسه آفریدند تا تیم ایران پس از ۲۰ سال به جام جهانی پا بگذارد و علیرضا منصوریان هم سهم عمده‏ای در این صعود داشته باشد. فضای شور و شادی ایران را فرا گرفته بود و علیرضا هم یکی از محبوب‏ترین‏ها در این جمع بود. پس از پایان خوشحالی‏های بعد از صعود و از آن‏جا که لیگ سنگاپور دیگر جوابگو و ارضا کننده او نبود، در دی ماه ۱۳۷۶ دوباره به تیم محبوبش استقلال بازگشت.
استقلالی که در آن زمان با سرمربّی‏گری حجازی و درخشش بازیکنان اغلب جوانش، صدرنشین بلامنازع و تیم بدون شکست لیگ بود.
در اوّلین بازی به همراه استقلال او و یارانش باید با تیم چغر سیمان سپاهان اصفهان که در سال گذشته بهترین تیم شهرستانی لیگ شده بود مصاف می‏دادند. در حالی‏که بازی سختی برای استقلال پیش بینی می‏شد، در دقیقه ۱۴ و روی سانتر دیدنی منصوریان و ضربه سر فرهاد مجیدی استقلال به گل اوّل رسید. این نتیجه تا پایان نیمه اوّل پابرجا ماند. در شروع نیمه دوم اصفهانی‏ها از روی یک ضربه کرنر به گل رسیدند و این سبب مشغولیّت فکری هوادارن استقلال شد؛ تا دقیقه ۶۸. در این دقیقه پاس عرضی اکبرپور درون قوس محوطّه جریمه به منصوریان رسید. او در حالی‏که پشت به دروازه داشت به ناگاه چرخید و با یک شلیک دیدنی با پای چپ، زاویه راست آرمناک پطروسیان سنگربان بسیار آماده ارمنی سپاهان را فرو ریخت. استقلال بازی را ۲-۱ برد و منصوریان مرد اوّل بازی لقب گرفت.
صدرنشینی او به همراه استقلال در لیگ تا پایان سال ۱۳۷۶ ادامه داشت تا این‏که در پایان سال، کلّیّه بازی‏های تیم‏هایی که بیش از ۳ ملّی پوش داشتند (از جمله استقلال) تعطیل شد تا تیم ملّی اردوی خود را برای جام جهانی شروع کند. اردوها شروع شد و نهایتا علیرضا به عنوان یکی از ۲۲ مسافر جام جهانی انتخاب شد امّا در مسابقات جام جهانی او مثل اواخر مرحله مقدماتی، یک ذخیره‏نشین بود ولی در معدود حضورهای خود بازی‏های خوبی به نمایش گذاشت و حرکت ماندگارش بعد از برد در مقابل آمریکا هنوز یکی از بخش‏های تیتراژ برنامه قدیمی ورزش و مردم است.
پس از مسابقات جام جهانی، مسابقات باقی مانده لیگ از سر گرفته شد و علیرضا منصوریان هم در ترکیب استقلال شروعی دوباره داشت. نهایتا لیگ ۱۳۷۶ با قهرمانی استقلال و منصوریان پایان یافت. بدین ترتیب استقلال و پاس به عنوان قهرمان و نائب قهرمان لیگ، نمایندگان ایران در مسابقات جام باشگاه‏ها و جام در جام آسیا شدند.
در مرداد ماه لیگ ۱۳۷۷ آغاز و علی منصور که دیگر به اوج پختگی رسیده بود به همراه استقلال بازی‏های ابتدایی لیگ را به منظور آمادگی برای جام باشگاه‏های آسیا آغاز کردند.
در اوّلین گام از جام باشگاههای آسیا، استقلال به مصاف الجویه عراق رفت. بازی رفت ۱-۱ به پایان رسیده بود و استقلال در بازی برگشت فقط نیاز به گل نخوردن داشت ولی استقلال در بازی برگشت ۲-۰ تیم عراقی را برد و منصوریان نیز یکی از بهترین بازی‏هایش را در میان ۱۰۰ هزار پرچم آبی انجام داد و اگر بدشانس نبود می‏توانست یکی از گلزنان آبی باشد امّا شلیک سهمگین او را فقط تیر دروازه برگرداند امّا خوشبختی او و استقلال در این فصل کوتاه بود تا این‏که ...
در جریان داربی رفت، استقلال نیمه اوّل را باخت و منصوریان نیز یک نیمه بد را پشت سر گذاشت. گویا در رختکن و بین ۲ نیمه یک جدال لفظی میان او و قلعه نوعی با ناصر و آتیلا حجازی صورت می‏پذیرد. در نتیجه منصوریان میان ۲ نیمه با سیروس دین‏محمّدی تعویض می‏شود. استقلال با تصمیمات اشتباه حجازی بازی را واگذار کرد (در حالی‏که خوشبین‏ترین هوادار پرسپولیس هم به پیروزی در مقابل این استقلال پرستاره فکر نمی‏کرد) و همین تعویض و به دنبال آن شکست سبب جدایی او و قلعه نوعی از استقلال شد. بعد از این بازی قلعه نوعی به دستور حجازی از استقلال اخراج و حاجیلو به عنوان دستیار حجازی جای او را گرفت و منصوریان هم به پیشنهاد تیم نه چندان مطرح اسکودا زانتی جواب مثبت داده و راهی یونان شد.
۲ هفته بعد، او به همراه تیم ملّی راهی بازی‏های آسیایی تایلند شد. سرمربّی این تیم، منصور پورحیدری بود که همیشه با منصوریان رابطه خوبی داشت ولی در کمال تعجّب منصوریان در ترکیب ثابت او جایی نداشت. تیم ایران قدرتمندانه قهرمان این مسابقات شد هر چند به دلیل کم بازی کردن برای منصوریان، زیاد جذّابیّتی نداشت.
منصوریان هیچ حدس نمی‏زد بازی‏های آسیایی بانکوک آخرین بازی‏های ملّی او باشد. بله، علیرضا منصوریان در ۲۷ سالگی بازی‏های ملّی‏اش را تمام کرد.
در عزیمت به یونان او تولّدی دوباره داشت و این بار در ترکیب تیم یونانی درخشید. این درخشش و گلزنی در مقابل تیم معروف المپیاکوس، سبب شد تا در فصل بعد تیم معروف آپولون او را استخدام کند. بازی‏های زیبای او در آپولون از چشمان مربّیان سن پائولی دور نماند و او در فصل ۲۰۰۰-۲۰۰۱ راهی سن پائولی در دسته دوم بوندسلیگا شد. حضور او در دسته دوم به همراه ستاره سن پائولی توماس مگلی سبب شد تا سن پائولی بعد از سال‏ها راهی دسته اوّل بوندسلیگا در فصل ۲۰۰۱-۲۰۰۲ شود. یک فصل حضور در بوندسلیگا و در حالی‏که بیشتر مواقع ذخیره توماس مگلی بود سبب شد تا علیرضا منصوریان تصمیم به بازگشت به ایران و تیم محبوب همیشگی‏اش استقلال را بگیرد. بنابراین او در فصل ۱۳۸۱ و در حالی‏که ۳۰ سال سن داشت به درخواست امیر قلعه نوعی دوست قدیمیش دوباره به استقلال بازگشت.
استقلال در اوّلین دوره لیگ برتر در میان ناباوری مقام قهرمانی را در هفته آخر واگذار کرده بود ولی در جام حذفی جبران کرده و با امیر قلعه نوعی قهرمان جام حذفی و نماینده دوم ایران در لیگ تازه تأسیس قهرمانان آسیا شده بود.
ترکیب کادر فنی استقلال در فصل جدید، حضور رولاند کخ به عنوان سرمربّی و در کنار او ابراهیم طالبی، امیر قلعه نوعی و ولی‏الله صالح نیا بود ولی اختلافات شروع فصل بین کخ و طالبی با قلعه‏نوعی سبب جدایی قلعه نوعی شد. منصوریان و سیّدعبِاسی هم در این میان به جدایی قلعه نوعی اعتراض کردند. طالبی و فتح‏الله زاده نیز که می‏دانستند منصوریان بدین خاطر دلخور است کاری کردند که او از چشم کخ افتاد و در استقلال به نیمکت نشین تبدیل شد و سیّدعبّاسی نیز به صورت قرضی به صنعت نفت تبعید شد!
آن فصل برای استقلال سراسر ناکامی بود و برای منصوریان هم جز نیمکت نشینی در بیشتر فصل حاصل دیگری نداشت. در آخر کخ اخراج شد و در حالی‏که به عقیده بعضی‏ها ردّ پای منصوریان، پاشازاده و زرّینچه در این امر به چشم می‏خورد.
بعد از کخ، زرّینچه و پورحیدری سرمربی استقلال شدند ولی این تغییرات نیز برای منصوریان فرقی نداشت و در وضعیّت او تفاوتی ایجاد نکرد.
در اواخر این لیگ، استقلال به ناگاه دچار تحوّلات مدیریّتی شد و فتح الله زاده پس از ۷ سال جای خود را به قریب داد تا فصل ۸۲ فرا رسید.
در این فصل دوست معنوی او یعنی قلعه‏نوعی به استقلال بازگشت و در میان پالایش اکثر بازیکنان استقلال، منصوریان را به عنوان یک بزرگ‏تر که بازیکنان از او حرف‏شنوی داشتند در استقلال نگه داشت.
این فصل نسبتا موفّقی برای استقلال و منصوریان بود و او دوباره بعضی از چشمه‏های زیبای فوتبالیش را در این سال نشان داد و با این‏که هم در لیگ و هم در جام حذفی در آخرین لحظات ناکام بود ولی بازی‏های به یاد ماندنی این تیم (به خصوص در داربی) در اذهان باقی ماند.
لیگ ۸۳ و ۸۴ هم برای منصوریان به همین صورت گذشت و در لیگ ۸۴ او و قلعه‏نوعی توانستند برای اوّلین بار به همراه استقلال مقام قهرمانی لیگ برتر را کسب کنند. این قهرمانی برای استقلال چندان خوش یمن نبود. قطع همکاری وزارت رفاه با این باشگاه، سرمربّی‏گری امیر قلعه‏نوعی در تیم ملّی و جدا شدن مدیر موفّقی مثل قریب باعث شد استقلال با وضعیتی نگران کننده (از حیث مدیریّتی) لیگ ۸۵ را شروع کند. با این حال، استقلال با هدایت مرفاوی و کمک‏های قلعه‏نوعی از بیرون و منصوریان در زمین و با تمام مشکلات ریز و درشت مدیریّتی و حذف از آسیا به دلیل ارسال دیرهنگام اسامی که برای اوّلین بار سبب اختلاف قلعه‏نوعی و منصوریان شد، تا ۴ هفته مانده به پایان با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به سایپا صدرنشین بود ...
ولی حوادثی که در اردیبهشت ماه اتّفاق افتاد سبب شد که زندگی ورزشی علیرضا منصوریان دستخوش حوادثی شود. در این ماه فتح‏الله زاده به عنوان سرپرست موقّت به استقلال بازگشت و این بازگشت که طبق همیشه با هیاهو و حواشی فتح‏الله زاده همراه بود کمترین ضررش از دست رفتن قهرمانی لیگ در فاصله ۴ هفته به پایان بود. بدین ترتیب قلعه‏نوعی از استقلال دور شد و مرفاوی محترمانه برکنار شد.
تیم استقلال بعد از لیگ دوباره باید بازسازی می‏شد ولی فتح‏الله زاده در اقدامی عجیب حجازی را بعد از چندین سال خانه نشینی و در میان مخالفت بسیاری برای این کار انتخاب کرد.
در حالی که به دلیل مسائل گذشته به نظر می‏رسید منصوریان و مرفاوی جزو رفتنی‏ها باشند، با نظر هیئت مدیره و موافقت حجازی در تیم ماندگار شدند ولی از همان اوّل پیدا بود این تیم با این وضع ناهمگون از صدر تا ذیل به جایی نمی‏رسد.
لیگ آغاز و به تبع آن نتایج بد تیم نیز شروع شد؛ تا هفته ۱۲.
در این هفته استقلال بازی ۲-۰ برده را به پیکان باخت تا صبر هیئت مدیره و مدیرعامل به سر آمده و حجازی محترمانه برکنار شود.
برای استخدام سرمربّی جدید، فتح‏الله زاده به دنبال فیروز کریمی سرمربّی وقت استقلال اهواز رفت امّا هیئت مدیره گزینه دیگری مدّ نظرش بود؛ امیر قلعه‏نوعی.
در حالی‏که به دلیل مخالفت استقلال اهواز و آزاد بودن قلعه نوعی، به نظر می‏رسید قلعه‏نوعی انتخاب شود به ناگاه با یک توافق عجیب و یک‏باره بین دو باشگاه، فیروز کریمی سرمربّی استقلال شد. خیلی از موافقان قلعه‏نوعی، منصوریان را عامل عدم انتخاب قلعه نوعی می‏دانستند و به صحبت‏های پشت پرده او با هیئت مدیره اشاره داشتند.
... امّا حضور کریمی سبب شد که منصوریان به عنوان یکی از ۲ هافبک مرکزی راهی ترکیب اصلی شود. پا حضور کریمی نه تنها اوضاع آشفته استقلال را بهتر نکرد،که بدتر هم کرد. استقلال به امید جام حذفی، لیگ را کج‏دار و مریز ادامه داد تا در پایان لیگ و به دنبال ۱۳شکست، عنوان خفّت بار سیزدهمی را کسب کرد؛ این عنوان کاسه صبر هیئت مدیره را به سر آورد. زمزمه ها شروع شده بود و آن چه نباید برای فتح‏الله زاده و منصوریان اتّفاق بیفتد، اتّفاق افتاد.
قلعه نوعی سرمربی استقلال شد تا دوران مدیریّت فتح‏الله زاده و بازی‏گری منصوریان عملا در آستانه تهدید باشد. بعد از این انتخاب منصوریان در مصاحبه‏ای عجیب اعلام کرد که در پایان جام حذفی از فوتبال خداحافظی می‏کند. همه تقریبا حدس می‏زدند که علّت این تصمیم چه می‏تواند باشد ؟!
سرانجام روز موعود فرا رسید. استقلال با قلعه‏نوعی قهرمان جام حذفی شد ولی این قهرمانی علاوه بر اشک شادی، سبب اشک غم استقلالی‏ها نیز شد. بله، علیرضا منصوریان بعد از ۹ فصل بازی برای استقلال تصمیم گرفته بود کفش‏ها را آویزان کند.
شاید که نه حتما اگر قلعه نوعی باز نمی‏گشت منصوریان همچنان به بازی برای استقلال ادامه می‏داد ولی دست سرنوشت چنین چیزی را در طالع او نوشته بود. پس از کناره گیری، با حکم فتح‏الله زاده، منصوریان به عنوان مدیر آکادمی جانشین حسن روشن شد که در حال حاضر نیز به همین عنوان فعاّلیّت می‏کند و تیم‏های او در هر ۴ رده، قهرمان تهران هستند.
او در طول دوران بازیگریش، در سطح اوّل فوتبال ایران موفّق به زدن ۲۴ گل برای استقلال و ۷ گل برای تیم ملّی شد.
● حواشی زندگی ورزشی او :
۱) قبل از حضور در استقلال بر سر تمرین پرسپولیس رفت ولی تأیید نشد.
۲) هنگامی که قلعه‏نوعی برای حضور در استقلال به او زنگ زد فکر کرد هم محلّه‏ای‏هایش او را دست انداخته‏اند.
۳) قبل از حضور در استقلال به دلیل پیدا نکردن تیمی قصد حضور در ژاپن برای کار کردن را داشت.
۴)در مصاحبه‏ای در پایان سال ۱۳۷۴ خشم پرسپولیسی‏ها را برانگیخت. هنگامی که از او پرسیده شد اگر پرسپولیس به او پیشنهاد دهد چه جوابی دارد گفت : مطمئن باشید نزدیک‏ترین فاصله من با باشگاه پرسپولیس ۵ کیلومتر است.
۵) بعد از بازگشت از سنگاپور و به دلیل علاقه به امیر قلعه نوعی، به جای شماره ۱۰، پیراهن شماره ۸ که متعلّق به قلعه نوعی بود را پوشید.
۶) در جریان تمرین تیم ملّی در تورنمنت هنگ کنگ و در جلوی چشم خبرنگاران با حمید استیلی به زد و خورد پرداخت.
۷) بعد از گلزنی به صنعت نفت،به سمت جایگاه ویژه رفت و شماره پیراهن خود را به راینر کالموند مدیر بایر لورکوزن که برای قرارداد با پاشازاده به ایران آمده بود، نشان داد.
۸) استقلال به تحریک منصوریان با او درگیر شده‏اند.
۹)بسیاری معتقد بودند او جزو کسانی بود که با نظر قلعه‏نوعی تیم کخ را به هم ریخت.
۱۰) بعد از اعلام نتیجه برد ۵-۰پاس در مقابل استقلال اهواز و در حالی‏که شایعه تبانی به گوش می‏رسید، پیراهن استقلال را از تن درآورد و بر آن بوسه زد تا بر پاک و مقدّس بودن آن صحّه بگذارد.
۱۱)در جریان نمونه گیری بعد از بازی با سپاهان، با تأخیر به محلّ نمونه گیری رفت تا سبب حواشی زیادی اطراف این موضوع شود.
۱۲) در جریان نفرستادن لیست به آسیا، برای اوّلین بار بین او و قلعه نوعی اختلاف پیش آمد.
۱۳) در اردیبهشت ماه ۱۳۸۶، بازیکنان در حمایت از بهمنی سرپرست موقّت استقلال و برای این‏که فتح‏الله زاده بازنگردد به دستور قلعه نوعی طوماری امضا کردند که نوازی و منصوریان از امضای این طومار خودداری کردند و همین سبب تشدید اختلافات او با قلعه نوعی شد.
۱۴) در حالی‏که به نظر می‏رسید که قلعه نوعی جایگزین حجازی شود، فیروز کریمی جایگزینش شد. بسیاری ردّ پای منصوریان را در این جریان می‏بینند.
۱۵) در برنامه ورزش از نگاه ۲ مدّعی شد اگر قلعه نوعی جای کریمی سرمربی شده بود هرگز دیگر برای استقلال بازی نمی‏کرد.
۱۶)در حالی‏که پیش از بازی با صنعت مس، همه به دلیل درگیری‏های گذشته و اظهارنظر او در برنامه ورزش از نگاه دوم صحنه‏های پرتنشی را بین او و قلعه نوعی پیش بینی می‏کردند در ابتدای بازی با بزرگ‏منشی، قلعه‏نوعی را به سمت استقلالی‏های ورزشگاه برد و هنگامی که تعویض شد نیز بر دست قلعه نوعی بوسه زد.
۱۷) به رغم این‏که یکی از بهترین‏های استقلال بود، با این حال هیچ‏گاه در داربی بازیکن موفّقی نبود و هیچ‏گاه نیز در داربی گلزنی نکرد.

رستوران بین المللی ژیلمو

رستوران

تهران ، سعادت آباد ، خیابان صرافها جنوبی ، نبش خیابان ۲۵ (قره تپه ای) ، رستوران مکزیکی ژیلمو
رستوران ژیلمو فعالیت خود را از سال ۲۰۰۰ در کوتنبرگ سوئد آغاز نمود و پس از آن در سال ۱۳۹۰ مدیران ژیلمو با توجه به نیاز هموطنان عزیز در صدد افتتاح رستورانی متناسب با ذائقه و سلیقه ایرانیان عزیز که همواره از بهترین طعم غذا در دنیا سود می برند برآمدند. لذا رستوران ژیلمو شما سروران گرامی که مهمترین سرمایه ژیلمو میباشید را به چشیدن طعم لذیذ غذا در رستوران دعوت مینماید. کلیه غذاهای زستوران ژیلمو از بهترین و تازه ترین مواد اولیه تهیه و طبخ ...

رستوران ریزوتو

رستوران

سعادت آباد، بالاتر از میدان کاج، کوچه سوم
رستوران ایتالیایی ریسوتو  منو : سوپ : سوپ روز              سوپ مينستروني پیش غذا : جگر سرخ شده      سيب زميني سرخ كرده        سيب زميني تنوري با كره و جعفري نان سير                کالاماری سالاد : سالاد یونانی       سالاد سزار          سالاد فرانسوي استیک و فیله : پپر استيك        تي بن استيك        اسکالپ مرغ         استيك لازان  ...

رستوران مستر جوجه

رستوران

سعادت آباد، بالاتر از میدان کتاب، انتهای آسمان هشتم
:: اکبر جوجه :: میرزاقاسمی :: کشک بادمجان - از تماس تا ارسال 15 دقیقه - مجهز به دستگاه کارت خوان سیار با مدیریت مهشاد و رضایا سفارشات جهت: مجالس، میهما نی ها، شرکت ها، ادارات پذیرفته می شود. ...

رستوران آنتروکوت

رستوران

اتوبان کردستان-خ شیراز جنوبی-نبش کوچه ژاله پلاک 1
آنتروکوت یا رستوران فرانسه تهران را می توان از جهاتی یک رستوران منحصر به فرد معرفی کرد. مبلمان، دکوراسیون، تابلوهای روی دیوار و شکل پرده ها واقعاً حس یک رستوران  را در شما ایجاد می کند. آنتروکوت یک رستوران بسیار دنج محسوب می شود بطوریکه اگر شما اطلاع نداشته باشید که یک رستوران در آن نقطه قرار دارد بعید است این رستوران به چشم شما بخورد. انواع غذاهای فرانسوی نیز می باشند در این رستوران سرو می شود.   کافه دو پاریس "آنتروکوت" توسط "خانم ...

رستوران سنسو

رستوران

بلوار فردوس شرق، رامین جنوبی
 این رستوران در روزهای پنجشنبه و جمعه دارای رزرو تلفنی نمی باشد. غذای لذیذ ایتالیایی را با ما تجربه کنید.   پیش غذا : سالاد سزار با فیله سوخارى     فیش اند چیپس      سالاد سزار      سیب زمینى سرخ کرده    سالاد چیکن    سالاد سبز    سالاد مخصوص      نان سیردار    سیب زمینى مخصوص سِنسو غذاها : پاستا دریایى    اسپاگتى بلونیز با قارچ وریحان     کاربنارا    فتوچینى با ...

رستوران طهران پاریس

رستوران

سعادت آباد، خیابان علامه شمالی، نبش خیابان شانزدهم
تجربه غذای لذیذ فرانسوی پیش غذا : سوپ روز بال سرخ شده با سس مخصوص کوکتل میگو غذای بین الملل : جوجه کباب دربندی بدون استخوان کباب بلدرچین دو آتیشه چلو گردن شیشلیک باقالا پلو با گردن لقمه ...

فست فود آتیس فود

رستوران

شهرک آتی ساز، مرکزتجاری، واحد 10
منو : پیش غذا : سالاد سبز      چیکن وینگز        سالاد سزار با مرغ      سیب زمینی       سوپ جو با فیله مرغ        سیب زمینی و پنیر با ژامبون یا ...

پلاک (ونک)

رستوران

ونک، انتهای خیابان خدامی، برج آفتاب، واحد تجاری 4
منو : پيش غذا : جكي فرنچ فرايز        هات وينگز       سيب زميني سوخاري مخصوص پلاك       اسپرینگ رول       بال مرغ چاینیز سالاد : تاي سالاد با نودل       سالاد سبزيجات با سينه مرغ گريل شده        سالاد سبز پلاك خوراک : بشقاب سبزیجات        بشقاب سبزیجات با بیف استیک       بشقاب سبزیجات با مرغ      نودل با استیک گوشت و سبزیجات        نودل با استیک ...

جوگریل فود(شهرک غرب)

رستوران

شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فخار مقدم، نبش گلبرگ سوم
جو گریل فود بزودی به مکان جدید واقع در شهرک غرب بلوار دادمان خیابان فخار مقدم پلاک ۱۵ ( ۲۰ متر بالاتر از محل فعلی رستوران ) منتقل خواهد شد. ...

پیتزا کاکتوس

رستوران

آیت ا...کاشانی، روبروی بهنام، پلاک286
برگرها : برگرذغالی            برگر دوبل                چیز هات داگ                چیزبرگر دوبل           چیزبرگر ذغالی      ...

پلاک (شهرک غرب)

رستوران

شهرک غرب، فاز 4، فلامک شمالی، نبش خیابان شانزدهم، پلاک 2
منو : پيش غذا : جكي فرنچ فرايز        هات وينگز       سيب زميني سوخاري مخصوص پلاك       اسپرینگ رول       بال مرغ چاینیز سالاد : تاي سالاد با نودل       سالاد سبزيجات با سينه مرغ گريل شده        سالاد سبز پلاك خوراک : بشقاب سبزیجات        بشقاب سبزیجات با بیف استیک       بشقاب سبزیجات با مرغ      نودل با استیک گوشت و سبزیجات        نودل با استیک مرغ و سبزیجات پيتزا : وجترین ...

فست فود تومس

رستوران

خیابان آیت ا...کاشانی، بین مهران و بهنام، پلاک 99
برگر و ساندویچ : چیزبرگر          ماشروم برگر         استیک مرغ          دبل برگر            همبرگر       برست        ...

فست فود طهران

رستوران

بلوار فردوس شرق، خیابان ولیعصر، پلاک 43
منو : بشقاب غذا : پاچینی             بشقاب میکس چینی              شنسل مرغ            ناگت مرغ            مرغ کره ای             استیک مخصوص طهران             استیک مرغ ایتالیایی پیتزای بزرگ : پیتزا اسپیشیال            مارگاریتا             پیتزا مخلوط          مخصوص طهران           کالزونه    ...

فست فود چیبو

رستوران

ستارخان، بعدازفلکه اول، خیابان اسدی شمالی
منو : پیتزاها : تورینو           چهارفصل          میلانو                فوجیا              سیسیلی             مارسالا           ناپولی               پنیر                 پالرمو                   مارینو                کلاسیک           مارگاریتا          ...

فست فود بیگ بنگ

رستوران

آیت اله کاشانی، شهرزیبا، میدان کودک، نبش کوچه نهال
رستوران بیگ بنگ افتخار دارد با ایجاد فضایی شاد و مدرن و تنوع غذایی بسیار از ساعت 10 الی ساعت 23 شب به صورت یکسره  و همچنین سرویس های دلیوری در این ساعات در منزل و محل کار در خدمت شما باشد.   منو : بشقاب غذا : ساب استیک با سس قارچ           فیله مرغ سوخاری          شنیسل مرغ با سس کوکتل سالاد و پیش غذا : سالاد کلم              قارچ سوخاری            ال و کتف سوخاری           ناگت ...

8 میلیمتری(پونک)

رستوران

پونک، خیابان مخبری (35 متری گلستان)، بین خیابان ایران زمین و چهارراه ستاری
منو : انواع پیش غذا : سیب زمینی سرخ کرده             سالاد کلم             قارچ سوخاری          سالاد فصل          سالاد سزار              سیب زمینی پنیر پیتزا ها : وایت چیکن            چیکن سوپریم          بی بی کیو چیکن              سوپرسوپریم             پپرونی         استیک              ...

فست فود ترک دنر

رستوران

ستارخان، نرسیده به توحید، بین کوثراول و دوم، پلاک 48
منو : دنر کباب : دنرويژه استيك گوساله             دنرمخلوط                دنرماهي            دنرويژه ماهي           دنرگوشت معمولي             دنرويژه مخلوط              دنرمرغ زعفراني             دنرويژه سبزينه گوشت               دنرويژه مرغ زعفراني                دنراستيك بره             ...

پیتزا تی تی

رستوران

پونک، بلوار میرزابابایی، روبروی مجتمع تجاری بوستان، پلاک 4
پیش غذا : قارچ و سوخاری           سیب زمینی ویژه              چیپس و پنیر             سیب زمینی سرخ کرده             نان سیر با پنیر              سالاد کلم             سالاد فصل پیتزاها : رست بیف          قارچ و مرغ           مخلوط            سوسیس و قارچ              سرآشپز         ویژه تی ...

عطاویچ(شهران)

رستوران

فلکه دوم شهران، خیابان یکم
منو : غول های دو نفره : ژامبون تنوری دو نفره            عطا فیلوس مگا دو نفره            چیز برگر دو نفره             عطا میت            عطا فیلوس گلکسی دو نفره سالاد و پیش غذا : سالاد فصل          سیب زمینی سرخ کرده             سیب زمینی با قارچ و پنیر غذاهای اصلی : عطا مستر گوشت با سالاد و سیب زمینی          پیتزا استیک           عطا ...

بابزفیش اند چیپس(دریاچه)

رستوران

انتهای اتوبان همت، دریاچه شهدای خلیج فارس (چیتگر). فود کورت دریاچه غرفه 35
منو : سالاد ها : سالاد سزار             سالاد یونانی              سالاد سبز             سالاد دریایی پیش غذا : قارچ کرانچی             نان سیر                پنیر سوخاری              ناگت کریسپی : فیش اند چیپس اورجینال              ماهی تیلا پیا 2 تکه              چیکن استریپ تند 2 تکه       میگو      ...

فست فود نیلوفرآبی

رستوران

فلکه دوم صادقیه، ابتدای ستارخان، روبروی برج گلدیس، پلاک 801
منو : پیتزاها : پيتزا قارچ             پيتزا باربيكيو              پيتزا مكزيكي           پيتزا سبزيجات           پيتزا پپروني           پيتزا پنجره اي           پيتزا مخلوط             پيتزا رست بيف                پيتزا مارگاريتا               پيتزا يوناني               پيتزا مخصوص      ...

فست فود عطاویچ (آریاشهر)

رستوران

بلوار فردوس شزقی، نبش کوچه احمدی
منو : غول های دو نفره : ژامبون تنوری دو نفره            عطا فیلوس مگا دو نفره            چیز برگر دو نفره             عطا میت            عطا فیلوس گلکسی دو نفره سالاد و پیش غذا : سالاد فصل          سیب زمینی سرخ کرده             سیب زمینی با قارچ و پنیر غذاهای اصلی : عطا مستر گوشت با سالاد و سیب زمینی          پیتزا استیک           عطا ...

فست فود میخوش

رستوران

فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس، نبش رامین جنوبی، پلاک280
منو : پیش غذاها : سیب زمینی سرخ شده           قارچ سوخاری             کراکت پنیری             کراکت سیب زمینی             چیکن وینگز بشقاب ...

پیکولینی (سعادت آباد)

رستوران

سعادت آباد، علامه شمالی، بین خیابان 18 و 20 شرقی، جنب بانک ملت
منو : سس ها چاشنی ها : سس مارسی سفید      سس تری یاکی ترش شیرین      سس کچاپ مخصوص پیکولینی      سس قرمز ترش      سس باربیکیو پیکولینی      سس سبز       پیش غذا ها : نان سیر        سیب زمینی یونانی بدون روغن        سوپ قارچسوپ قارچ        شاورما          سوپ جو        بال تنوری در فر بدون روغن        نان زیتون        مافین مخلوط         ...

بابز فیش اند چیپس (هایپر استار)

رستوران

انتهای بزرگراه شهید باکری جنوب، هایپر استار، مجموعه سیتی استار
منو : سالاد ها : سالاد سزار             سالاد یونانی              سالاد سبز             سالاد دریایی پیش غذا : قارچ کرانچی             نان سیر                پنیر سوخاری              ناگت کریسپی : فیش اند چیپس اورجینال              ماهی تیلا پیا 2 تکه              چیکن استریپ تند 2 تکه       میگو      ...

فست فود گریل 17

رستوران

بلوارفردوس شرقی، چهارراه مخابرات
برگرها : استیک گوشت           باتربرگر               دابل برگر              چیلی برگر             استیک مرغ             چیزبرگر              گارلیک برگر پیتزا ها : اسپشیال              استیک مرغ                   استیک گوشت              سبزیجات            پپرونی بشقاب ها : استیک ...

فست فود ترنج

رستوران

شهرک غرب، بلوار دریا، خیابان موج، پلاک 8
منو : خوراک ها : استیک چیز          چیز برگر          شنیتسل مرغ          کباب چوبی با قارچ          استیک فلفل          استیک گوشت و پنیر          خوراک سوسیس          فیله استیک          استیک ساندویچ          استیک مرغ و قارچ          شنسیل گوشت          فیله چیز          گریل چیزبرگر          فیله مرغ با قارچ ...

آواچی(هایپر استار)

رستوران

اتوبان ستاری جنوب، بلوار فردوس غربی، خیابان بهار جنوبی، فروشگاه هایپر استار غرفه 35
منو : سالاد : یونانی          فصل        نودل          کلم        بلال        مرغ           پیش غذا : نان سیر        پیاز حلقه ای        پنیر سوخاری        قارچ سوخاری        سیب زمینی        ساندویچ : کامبو فلیمر          کامبو بیگ چیف          کامبو تورنودو          چیزبرگر          کامبو همبرگر دوبل   ...

مرغ کنتاکی سل فا

رستوران

گیشا، خیابان بلوچستان، پلاک 20
پیش غذا ها : چیپس و پنیر        لقمه سوخاری        سالاد فصل مخصوص        قارچ سوخاری        سیب زمینی        بال سوخاری        آب معدنی     ...

جوجه بریانک (ستارخان)

رستوران

میدان توحید، ابتدای ستارخان، نبش کوثر اول
پیش غذا : قارچ سوخاري        سيب زميني        نان مخصوص        سيب زميني ويژه        سالاد كلم         پیتزاها : جوجه بريانك           سوخاریها : كتف و بال سوخاري        فيله استريپس          سوخاري دو تكه          سوخاري   تكه          سوخاري   تكه           انواع ساندویچ ها : چيكن برگر          بيگ چيف         استیک : استيك مرغ با پنير و قارج           غذای اصلی : جوجه بريانك           ...

فست فود فایو گایز

رستوران

سعادت آباد، بالاتر از میدان سرو، پلاک 58
اکستیریم : اکس برگر          اکس چیزبرگر          اکس بیکن برگر           سالاد ها : ددی بیکن سالاد متوسط        ددی بیکن سالاد بزرگ           سیب زمینی : سیب زمینی کیجن متوسط        سیب زمینی بزرگ        سیب زمینی متوسط        سیب زمینی کیجن بزرگ         سیگنیچرز : فلفل ترشی          فلفل سبز             بیکنیتور          جعفری ...

فست فود عصر حجر

رستوران

سعادت آباد، میدان سرو ، شهرک مخابرات، میدان بهرود ، بلوار شقایق ، نبش لاله 4، پلاک 1-2
منو : سالاد : سالاد پاستا        سالاد سزار          سالاد مخصوص عصر حجر          میکس سالاد          سالاد کلم         پیش غذا : سیب زمینی و پنیر          سوپ مخصوص        سیب زمینی سرخ شده        نان سیر        سیب زمینی تنوری        بال تند          چیپس و پنیر           پیتزا : پیتزا چهارفصل          پیتزا پپرونی     ...

فست فود سه سین

رستوران

آیت ا...کاشانی، ابتدای بلوار فردوس شرق، روبروی خیابان ولی عصر، پلاک 13
منو : پیش غذاها : سیب زمینی تنوری ویژه             گراتن گوشت و بادمجان              سیب زمینی تنوری ساندویچها : رست بیف(بره و گوساله)             رست چیکن          رست میکس             رست بیف        رست تاکینو(بوقلمون) برگر ها : برگر بره            گوشت و بادمجان          مرغ              بره گوساله         برگر کبک          برگر شترمرغ              بوقلمون ...

فست فود هایلا

رستوران

کوی نصر (گیشا)، نبش خیابان شهید سبحانی
منو : پیش غذا : سیب زمینی        سیب زمینی مخصوص        سالاد فصل         ساندویچ سرد : کالباس خشک ممتاز        ژامبون قارچ و مرغ        ژامبون گوشت فرانسوی        مخصوص مرغ        ژامبون گوشت ژیگو        مخصوص هایلا         ساندویچ ویژه : ویژه فیله مرغ        مخلوط هایلا        همبرگر مخصوص        رویال برگر        هات داگ       ...

فست فود سوپر استار

رستوران

شهرک غرب، مرکز خرید گلستان
منو : پیش غذا : پاپ کورن        ذرت        لقمه تند سوخاری        سالاد سزار          ناگت        سالاد کلم        سالاد فصل        سیب زمینی سرخ کرده         ساندویچ : لاوا          هالو برگر          زینگر سوپریم          فیله          چیکن برگر          بیف چیکن          فیله اسپایسی          زینگر   ...

پیتزا آمیتیس

رستوران

خیابان دکتر فاطمی، روبروی هتل لاله، پلاک 275
منو : سالاد : سالاد کلم        سیب زمینی سرخ شده        سالاد فصل        نان سیر دار        چیپس و پنیر         پیتزا : پیتزا گوشت بزرگ          پیتزا سر آشپز بزرگ          پیتزا مارگاریتا بزرگ          پیتزا مارگاریتا متوسط          پیتزا مخلوط بزرگ          پیتزا چهار قصل متوسط          پیتزا مخلوط متوسط          پیتزا گوشت کوچک ...

پیتزا سنگی بنیتو

رستوران

میدان توحید، ابتدای ستارخان، پلاک 57
منو : استارتر : نان سیر هیزمی بنیتو            سوپ            سالاد سزار یک نفره            سالاد فصل دو نفره            سیب زمینی تنوری با ژامبون و پنیر            سالاد فصل یک نفره            سالاد سزار دو نفره               سسیب زمینی سرخ شده             باگت پیتزا : باگت مخلوط               باگت چیکن               ...

فست فود آواچی (آپادانا)

رستوران

نیلوفر(عشقیار)، پائین تر از میدان نیلوفر
منو : سالاد : یونانی          فصل        نودل          کلم        بلال        مرغ           پیش غذا : نان سیر        پیاز حلقه ای   ...

فست فود آواچی (چهار راه ولیعصر)

رستوران

خیابان انقلاب، نرسیده به خیابان ولیعصر، خیابان مظفر جنوبی، پلاک 18
منو :  سالاد : مرغ               فصل            یونانی               نودل               بلال            کلم             پیش غذا : پیاز حلقه ای            نان سیر            پنیر سوخاری            قارچ سوخاری            سیب زمینی             سوخاری : بال مرغ            چیکن استریپس         ...

شیلا (فاطمی)

رستوران

خیابان فاطمی، مجتمع تجاری لاله، پلاک77
منو : پیتزا و پیش غذا : نان سیر        سیب زمینی        جعبه شادی          مخصوص          پیتزا استیک          سالاد سزار        پپرونی          پیتزا مرغ          سالاد کلمسالاد فصلسبزیجات           هات داگ : هات داگ گومز          هات داگ چیز وگیتال          هات داگ مکزیکن          هات داگ کلاسیک        هات داگ لیونل   ...

فست فود منصوریان

رستوران

بزرگراه رسالت، چهارراه دردشت، نبش خیابان حیدرخانی، پلاک 3-529
منو : پیش غذا : سالاد مخصوص        پیاز سوخاری        سالاد کلم        سیب زمینی        بال سوخاری        سالاد فصل        قارچ سوخاری        سالاد مرغ        بلال شیرین        پاپ کورن         پیتزاها : اسپشیال          چهارفصل          سوسیس و قارچ          پپرونی          گوشت و قارچ          مارگاریتا   ...

فست فود باکلاس

رستوران

گلبرگ شرقی، بین مهر و مداین، پلاک ۶۰۰
منو : پیش غذا : چیپس و پنیر        قارچ سوخاری ویژه        سالاد پاستا        سالاد فصل        سیب زمینی         سیب زمینی ویژه        سالاد کلم         برگرها : چیزبرگر        دوبل برگر          همبرگر مخصوص        قارچ برگر        رویال برگر           پیتزاها : یونانی          پپرونی          سبزیجات         ...

ساندویچ پارس

رستوران

تهرانپارس، بالاتراز فلکه اول، نبش 154 غربی
 ساندویچ پارس یکی از قدیمی ترین ساندویچی های شرق تهران می باشد.دراین ساندویچی انواع ساندویچ به صورت پرسی و کیلویی هم ارائه می شود. منو : کتلت        مغز و مرغ          مغز و استیک          هات داگ        سیب زمینی        مغز و زبان          مغز        سوسیس بندری        همبرگرمخصوص        کوکوسبزی        کوکتل دودی        کوکتل پنیر       ...

برگر زغالی ستارخان

رستوران

بازار بزرگ سنتی ستارخان، فاز 1، طبقه اول، میلان 7
منو : پیش غذا : سالاد فصل        سالاد کلم        پیاز حلقه        سیب زمینی سرخ کرده         اسموکی ها : اسموکی برگر        اسموکی داگ        اسموکی برگر دوبل           پیتزا : پیتزا قارچ و گوشت          پیتزا مخصوص          پیتزا مرغ کاری          پیتزا پپرونی          پیتزا پنیر        پیتزا قارچ و مرغ          پیتزا ...

فست فود الوند

رستوران

میدان آرژانتین، خیابان الوند، پلاک 1-45
الوند یک فست فود شناخته شده است که بعد از یک جابجایی در محل جدید خود با دکوراسیون مدرن و به روز شده و نمای زیبا هم جای خوب و طراحی شیکی دارد و هم از قیمت مناسبی برخوردارست. منو : سوپ و پیش غذاها : سیب زمینی و پنیر        نان سیردار        قارچ سوخاری        بشقاب سبزیجات        بال مرغ        سوپ        سیب زمینی (خلال)        سیب زمینی (سوخاری)         سالادها : چیکن سالاد     ...

فست فود پن

رستوران

خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی، نبش خیابان کشفیان، پلاک 102
منو : پیش غذا : هات چیپس        قارچ تنوری        سوپ جوسیب زمینی سرخ شده        نان سیر        سیب زمینی با پنیر         سالاد : سالاد مخصوص پن     ...

پدر خوانده

رستوران

میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان دانشور شرقی، پلاک 8-4
یک فست فود کوچک که بیشتر شبیه ساندویچی می باشد در مجموعه فست فودهای خیابان شیراز و البته ارتباطی با پیتزا پدر خوانده ندارد. منو : انواع پیتزا ( خانواده) : مارگاریتا          پپرونی          مینی پیتزا        سبزیجات          مخلوط          قارچ و مرغ          قارچ و گوشت          مخصوص          قارچ و فلفل           پیش غذا : بال مرغ          سیب ...

فست فود کمپانی

رستوران

ملاصدرا، شیخ بهایی شمالی، پلاک 10
منو : پیش غذاها : سیب زمینی سرخ کرده        زوپا سوپ        کتف مرغ با سس باربیکیو          نان سیر با پنیر         سالادها : مرغ        فصل        پاستا         ساندویچ ها : بشقاب جوجه کبابی چوبی          باگت برگر با سس قارچ و پنیر          قارچ برگر        هات داگ        چیزبرگر        ساندویچ مرغ گریل با پنیر          بشقاب فیله ...

فست فود باگت

رستوران

پاسداران، نبش بوستان 10
منو : انواع پیتزا ( خانواده) : پیتزا سبزیجات          پیتزا میتهن          پیتزا کمبو          پیتزا استیک          مارگاریتا          مرغ کاری ...

ونوس برگر

رستوران

شیراز جنوبی، بلوار علیخانی، مجتمع ونک پارک، برج الوند، پلاک 3
منو : مرغ سوخاری (  2  تکه )          پیتزا مرغ          مرغ تندور          فیله مرغ          پیتزا گوشت          مینی پیتزا مخلوط       ...

ساندویچ تنوری 3پند-فودکورت علاءالدین

رستوران

خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک ملت، روبروی جام جم، نبش طاهری، پاساژ جام جم، فودکورت علاءالدین
انواع ساندویچ تنوری طعم ساندویچ تنوری اصل را با ما تجربه کنید. ...

فست فود کنجد

رستوران

میدان فاطمی خیابان فاطمی جنب مرکزخرید لاله
 پیتزا فوکاچیا ژامبون گوشت، ژامبون مرغ، سوسیس، قارج، فلفل دلمه، ذرت، گوجه، زیتون سیاه، 2 نوع پنیر، سس مخصوص کنجد پیتزا برسانا گوشت گوساله، فیله مرغ گریل شده، فلفل دلمه، ذرت، زیتون سیاه، 2 نوع پنیر، سس مخصوص کنجد پیتزا بوفالو گوشت گوساله مزه دار شده، قارچ، فلفل دلمه، گوجه، ذرت، زیتون سیاه، 2 نوع پنیر، سس مخصوص کنجد   پیتزا گالینا فیله مرغ گریل شده، قارچ، فلفل دلمه، گوجه، ذرت، زیتون سیاه، 2 نوع پنیر، سس مخصوص کنجد   پیتزا ...

رستوران ایتالیایی رزماری

رستوران

شیخ بهایی جنوبی، برج آ اس پ، جنب برج آ، واحد 44
«ما اولين نيستيم اما قطعاً بهترين هستيم» اين شعار مديران رستوران دنج و ديدني رزماري است. رستوراني كه در گوشه اي خلوت در مركز خريد برج هاي آ.اس.پ قرار گرفته و  رستوراني، با طراحي داخلي و نورپردازي عالي كه پرسنل اش سعي مي كنند ميزبان خوبي براي آرامش و آسايش قرارهاي دو نفره شما باشد. البته وقتي مي گوئيم قرارهاي دو نفره بايد عين همين جمله را تداعي كنيد چون در رزماري در فضايي حدود 100متر فقط 27 صندلي گذاشته اند و اين يعني اينكه  اولويت ...

رستوران ایتالیایی نارلی

رستوران

ونک، خیابان خدامی، خیابان آفتاب ، خیابان ماهتاب ، پلاک 24
پیش غذا : سالاد کاهو با سرکه بالزامیک          بروسکتا           سیب زمینی تنوری          نان سیر          سالاد کاهو با مرغ          سالاد سزار          سوپ قارچ          سیب زمینی سرخ کرده           غذای دریایی : ماهی قزل آلا          میگو پفکی با سس تارتار و مخصوص          میگو گریل شده          خوراک میگو          فیله ...

رستوران ایتالیایی سرجیو

رستوران

کردستان جنوبی، شیراز جنوبی، بلوار علیخانی، مجتمع ونک پارک، زیر برج سبلان
منو : پیش غذا : قارچ سیردار        نان سیردار        سوپ روز        ژولین چیکن         بشقاب ها : شاه میگو            سالاد تن مکزیکی          سیب زمینی سرخ کرده        چیکن کرپ          چیکن فیله          سبزیجات          کانالونی          ماهی سالمون          فیله مینیون           پیتزاها : میگو          بیکن ...

رستوران ناپلی

رستوران

قیطریه، ضلع غربی پارک، خیابان کتابی، خیابان قاسمی، نبش خیابان پولادوند
منو : سالاد : سالاد فصل          سالاد سزار با مرغ          استونا          سالاد یونانی           سوپ : سوپ روز ناپولی           پیش غذا ...

رستوران ایتالیایی پستو

رستوران

میدان ونک، خیابان خدامی، خیابان آفتاب، برج آفتاب
منو : سالاد ها : سالاد کاهو          سالاد با پنیر          سالاد اسفناج          سالاد پنیر و گوجه فرنگی          سالاد با مرغ           پیش غذا ...

پیتزادانی جنت آباد

رستوران

جنت آباد جنوبی بلوار لاله
انواع پیترا ساندویج ...
https://gpex.ir

چهره ها و کسب و کارهای برتر / مصاحبه ها و مقالات برگزیده